středa 27. října 2021 Šarlota / Zoe

Kam na longboard v okolí Brna? Máme pro vás 3 tipy

PR článek

Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Poznejte tři oblíbené stezky v Brně a jeho okolí, které můžete brázdit nejen na kole a in-line bruslích, ale také na longboardu. Vydejte se podél řeky Svitavy a Svratky nebo se projeďte krásným Mariánským údolím.

Seznamte se s longboardem

Co že je to ten longboard? Na první pohled připomíná klasický skateboard, od něhož se odlišuje svou délkou (kolem 1 m) a šířkou (19–25 cm). Typická jsou pro něj větší, širší a měkčí kolečka, což z longboardu dělá ideální dopravní prostředek do města, zábavu si s ním ale užijete i na asfaltových stezkách v přírodě.

Jak vybrat svůj první longboard

Pro začátečníky je nejvhodnější longboard s tvarem desky pintail, který připomíná rybu nebo protaženou kapku. Snadno se ovládá a zvládne základy téměř každého stylu jízdy. Jakmile se z longboardu stane váš nepostradatelný parťák, sáhněte po prknu typu cruiser nebo drop thru, s nímž budete lépe překonávat obrubníky a jiné nerovnosti.

Prohlédněte si širokou nabídku longboardů na Heurece. Seřaďte si je podle oblíbenosti nebo ceny, porovnejte vybrané modely mezi sebou a nezapomeňte si přečíst uživatelské recenze.

Krásným údolím řeky Svitavy

Brněnská stezka vedoucí z Obřan do Bílovic nad Svitavou patří k oblíbeným cílům in-line bruslařů a cyklistů, a to především o víkendech a za hezkého počasí. Na její začátek se dostanete buď autem, které můžete zaparkovat na Mlýnském nábřeží, nebo tramvají číslo 4, kterou se necháte dovézt na zastávku Babická.

Přibližně 4 kilometry dlouhá stezka prochází krásným údolím Svitavy z Obřan kolem bývalého lomu a bývalé kovárny směrem proti proudu řeky. Na obou jejích koncích vás navíc čeká občerstvení s venkovním posezením – konkrétně hospoda Na konečné v Obřanech a restaurace Sokolovna v Bílovicích nad Svitavou.

Podél řeky Svratky

Nejvytíženější brněnská stezka pro cyklisty a in-line bruslaře vede podél řeky Svratky. Čeká vás přibližně 8 kilometrů dlouhá trasa s kvalitním povrchem, která je vhodná jak pro začátečníky, tak pokročilé sportovce.

Na stezku se můžete napojit u nákupního centra Olympia, kde lze nechat zaparkované auto. Od obchodního domu se přes most u soutoku Svitavy a Svratky můžete vydat dvěma směry. Buď zamíříte doprava a necháte se zavést do samého centra Brna k hotelu Sharingham, nebo odbočíte doleva na krátký úsek, kde si ovšem užijete rychlou jízdu a nepotkáte žádná křížení ani mosty.

Projížďka Mariánským údolím

Zhruba půl hodiny jízdy autem od centra Brna se nachází Mariánské údolí, kterým vede asi 3 kilometry dlouhá cyklostezka vhodná i k in-line bruslení nebo jízdě na longboardu. Místy se sice budete potýkat s méně kvalitním povrchem, vyváží to ale krásná příroda a prostředí vodních nádrží.

Jak se na stezku dostanete? Přímé spojení z centra Brna bohužel není k dispozici, svézt se ale můžete autem, které pohodlně zaparkujete na začátku trasy – buď podél cesty, nebo na placeném parkovišti.

Ohodnoť článek

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.