čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Testování destilátů a lihovin platí hejtmanství

Krajská hygienická stanice v Brně provedla více než 500 kontrol zaměřených na dodržování mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, zakazující prodej lihovin a vícestupňového alkoholu. Zatím zjistili její kontroloři 14 případů jeho porušení, řekl v úterý hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Kvůli situaci s lihovinami se v úterý sešla bezpečnostní rada Jihomoravského kraje. Podle Haška projednala aktuální informace při řešení situace ohrožení životů a zdraví obyvatel metylalkoholem. „Nadále probíhají terénní kontroly dozorových institucí,“ prohlásil hejtman.

Pokračují rovněž bezplatná testování vzorků lihovin a destilátů pro obyvatele Jihomoravského kraje, která jsou u vybraných laboratoří hrazena z rozpočtu hejtmanství. Do úterní deváté hodiny ranní bylo dosud přijato celkem 350 vzorků, otestováno 79.

Dosud provedenými testy nebyla škodlivá množství metanolu zjištěna s výjimkou podezření na vysoký podíl metanolu u jednoho ze vzorků testovaných VUT.

„Neustále se zvyšuje zájem občanů o bezplatné testování - jsou avizovány testy desítek vzorků zakoupených převážně v kamenných obchodech, ale také vzorků z větších množství alkoholu pořízených ke zvláštním příležitostem, jako jsou svatby či oslavy,“ upozornil Hašek.

Napsal Jiří Nováček, Mediafax

Štítky Brno, metanol, test

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.