sobota 15. května 2021 Žofie

Pacientům se zkvalitní kardiologická péče

Pacienti brněnské Fakultní nemocnice mohou počítat se zkvalitněním kardiologické péče. Nemocnice díky 56milionové dotaci z Evropské unie zakoupila novou techniku. Nová je například angiografická linka. Vedení nemocnice dnes nové prostory představilo novinářům.

„Zlepší se prostředí. Máme také nové přístroje, které nám dovolí dělat zákroky, které dosud nebyly možné, nebo jsme je mohli dělat jen s velkými obtížemi,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus.

Z nových technologií má nemocnice nyní například 3D mapovací systémy, elektrofyziologické záznamové zařízení nebo speciální kardiologický rentgen. Celkem investice dosáhla téměř 100 milionů korun.

Nemocnice musela hradit stavební úpravy v areálu a 15 procent z nákladů na přístrojové vybavení.

Podle odborníků bude nemocnice moci na dvou angiografických linkách dělat akutní i plánované zákroky. Některé z nových přístrojů jsou již v provozu, další bude vedení nemocnice stěhovat tak, aby nepřerušila provoz.

Moderní špičkovou kardiologii má v Brně Mezinárodní centrum klinického výzkumu (ICRC), které je součástí Fakultní nemocnice u sv. Anny.

Zdroj: ČTK
Foto: www.fnbrno.cz

Štítky Fakultní nemocnice Brno, kardiologická péče, nové přístroje, investice, dotace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.