sobota 23. října 2021 Teodor

Komunikaci se záchranáři usnadní mobilní aplikace

Jednoduché spojení na zdravotnickou záchrannou službu chce Jihomoravanům nabídnout aplikace pro chytré mobilní telefony. Investici pro její pořízení ve čtvrtek schválila Rada Jihomoravského kraje. Zároveň požádala o téměř dvou a půl milionovou dotaci ze státního rozpočtu.

Aplikace by měla mít dva režimy. „Ve výukovém by sloužila k oživení znalostí chování v krizových situacích, první pomoci a postupů při různých katastrofách. V krizovém by pak umožnila spojení s jihomoravskými záchranáři,“ vysvětlila mluvčí Jihomoravského kraje Denisa Kapitančiková.

Aplikaci si budou moci všichni stáhnout do chytrých telefonů. „Při spojení se záchranáři lidé jednoduše odešlou údaje o poloze a obrázek krizové situace. Také se jim zobrazí cesta k nejbližšímu automatizovanému defibrilátoru, který by mohli použít před příjezdem zdravotníků,“ popsal hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Pokud se projekt osvědčí, je kraj připravený nabídnout ho dalším regionům nebo do zahraničí. „Celkové náklady by měly činit tři miliony korun, kraj by hradil šest set tisíc,“ dodal Hašek.

Autoři

Štítky záchranář, zdravotník, brno, jihomoravský, kraj, michal, hašek, hejtman, aplikace, iPhone, smartphone, chytrý, telefon, mobil

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.