čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

Ve školách se bude testovat na covid-19 jednou týdně

Zatímco dosud se děti ve školách testovaly dvakrát týdně, podle nového plánu je čeká jeden antigenní test za týden. Novinářům to dnes při návštěvě Fakultní nemocnice Brno řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). V případě pozitivního testu bude následovat PCR test. Karanténa a izolace bude pět dní.

„Dohodli jsme se, že u škol od 17. ledna bude testování jednou týdně antigenním testem. Je potřeba říct, že naše děti už byly utestované," uvedl Válek. Zmínil to jako jednu z informací, kterou může po dohodě s premiérem Fialou poskytnout před středečním jednání vlády. 

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) krátce poté na twitteru uvedl, že testování bude v pondělí. „Nadále bude pokračovat konfirmace PCR metodou," uvedl Gazdík.

Podle rozhodnutí vlády se minulý a tento týden testují na covid-19 všichni žáci a zaměstnanci základních a středních škol v pondělí a ve čtvrtek. Metoda PCR s laboratorním rozborem potvrdila nákazu covidem-19 asi u třetiny antigenních testů, které vyšly při testování ve školách minulé pondělí pozitivní. Nákaza se přesnějším PCR testem potvrdila u 1236 žáků a 177 pedagogů a dalších zaměstnanců. Celkem se ve školách testovalo zhruba 1,45 milionu lidí. Pozitivních bylo 0,1 procenta. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo zdravotnictví. Tým Chytré karantény minulý týden uvedl, že antigenní testy ukázaly pozitivní výsledek u 0,33 procenta testovaných.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jitka Koudelová

Štítky ČR, Fiala, vláda, zdraví, školy, Válek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.