čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

V obchodním centru Olympia padl rekord podaných vakcín proti koronaviru

Vakcinační centrum, které v létě vzniklo v blízkosti dálnice D2 v obchodním centru Olympia, se v posledních dnech nezastaví. V pátek naočkovali zdravotníci rekordní počet zájemců o vakcínu proti koronaviru. Lidé přicházejí zejména pro posilovací dávky.

Očkovací centrum v Olympii v Modřicích na Brněnsku slouží neregistrovaným zájemcům. „O víkendu naši zdravotníci podali v očkovacím centru pro neregistrované celkem 1054 dávek. Nutno ještě zmínit, že v pátek padl v Olympii dosavadní rekord, bylo tam podáno 748 dávek,“ uvedla dnes mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně (FNUSA), jež centrum zřizuje, Dana Lipovská

Do očkovacího centra míří za účelem vakcinace lidé všech věkových kategorií, a to zejména v souvislosti s očkováním všech dospělých třetí dávkou. S náporem návštěvníků ale stoupá také agrese některých příchozích, kteří stále častěji napadají zdravotníky, jak již FNUSA upozorňovala dříve. Zdravotníci řeší osoby bez nasazených respirátorů a mnohdy čelí také nevybíravým slovním útokům. „Zdravotníci ani nemají odvahu a čas se bránit, je jasné, že u některých jedinců by mohl slovní útok přerůst ve fyzický,“ řekla Lipovská.

Napětí v brněnském očkovacím centru. Zdravotníci se bojí fyzických útoků

V brněnském očkovacím centru v obchodním domě Olympia panuje v posledních dnech pořádné dusno. Zdravotníci z velkokapacitního střediska, které je určené i pro neregistrované zájemce, čelí agresivním slovním útokům. Fakultní nemocnice u sv. Anny...

Očkovací centrum je v provozu každý den od 10:00 do 20:00 a v posledních měsících do něj míří předevěším zájemci o posilovací dávky. Bez registrace se mohou Brňané nechat naočkovat také v centru v brněnské fakultní nemocnici, ve Vakcinančím centru Bohéma a v Bluedent očkovacím centru v brněnské Slatině.

Svatoanenská nemocnice registruje v posledních dnech snižující se počet pacientů infikovaných covidem-19, což vede k návratu k plánované operativě. Tento týden rozšíří zařízení počet operačních sálů z deseti na čtrnáct. Za plného provozu jich funguje devatenáct. „Máme aktuálně celkem 28 pacientů s nemocí COVID-19. Z toho je šest na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci. Na této klinice i dalších JIP leží také devět post covidových pacientů, někteří na umělé plicní ventilaci,“ informovala o dnešních datech mluvčí nemocnice.

Hodnocení článku je 42 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jitka Koudelová

Štítky očkování, koronavirus, vakcína, zdravotnictví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.