čtvrtek 21. října 2021 Brigita

Svatoanenská nemocnice v Brně chystá vlastní zdravotní dopravní službu

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně plánuje vlastní zdravotní dopravní službu, pacientům by služba měla mimo jiné zkrátit čekací dobu. Nemocnice k tomuto účelu zakoupila pět sanitních vozů. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí zařízení Dana Lipovská.

„Zdravotní dopravní službu chceme spustit během října, musíme ještě uzavřít smlouvy s pojišťovnami a dodělat další administrativní úkony," uvedl provozní náměstek nemocnice Petr Voráč. Pacientům zřízení vlastní dopravy podle něj přinese větší komfort. Nové sanitky jsou výborně vybavené, prostorné a pohodlné. Další výhodou budou jednoznačně kratší čekací doby," uvedl Voráč.

Nemocnice zakoupila pět sanitních vozů VW Transporter včetně vybavení téměř za šest milionů korun. Nemocnice je převzala tento týden. Zařízení shání ještě dva další řidiče na jednosměnný provoz. Kromě klasického řidičského průkazu skupiny B musí mít absolvovaný kurz dopravy nemocných a raněných.

Svatoanenská nemocnice i s jejím Mezinárodním centrem klinického výzkumu má asi 3 200 zaměstnanců, po přepočtení na plné úvazky je to 2 800 úvazků. Obrat nemocnice letos bude kolem pěti miliard korun.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FNUSA

Štítky ČR, nemocnice, Brno, sanitka, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.