čtvrtek 13. května 2021 Servác

Na jižní Moravě dnes mělo pozitivní test na covid 11 školáků z 31.546

Žáci, kteří se dvakrát týdně musejí testovat na koronavirus, jsou z drtivé většiny negativní. Alespoň podle výsledků testů. Z 31.546 dětí bylo pozitivních pouze jedenáct.

Jedenáct žáků mělo dnes v jihomoravských školách pozitivní antigenní test na nemoc covid-19. Testům se podrobilo 31.546 žáků. Novinářům to dnes ke 14:30 napsala ředitelka protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek. Testování ve školách dvakrát týdně je povinné od minulého pondělí, kdy se část žáků vrátila do škol.

Školy byly několik týdnů zavřené kvůli šíření pandemie koronaviru. "Antigenním testům se podrobilo i 10.117 zaměstnanců škol. Z nich osm mělo pozitivní antigenní test," uvedla Ciupek.

Před týdnem skončil v zemi po několika týdnech nouzový stav. Do škol se vrátili žáci prvního stupně, kteří se střídají v takzvané rotační výuce. Spočívá v tom, že jeden týden se učí ve škole polovina prvního stupně a druhá polovina je na on-line výuce stejně jako zbytek žáků. Další týden se situace otočí a do škol se dostane druhá polovina prvního stupně, která měla o týden dříve distanční výuku.

Kromě rotační výuky musejí děti dvakrát týdně podstoupit antigenní testy, které si dělají samy například ve třídách. Musejí také nosit při výuce roušky.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Freepik.com

Štítky ČR, koronavirus, školy, Jihomoravský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.