Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Pátek 27. ledna 2023  |  Svátek má Ingrid

Cizince čeká v brněnské letní škole zápolení s českou gramatikou

Asi 150 cizinců bude pronikat do tajů české řeči a kultury v Letní škole slovanských studií na Masarykově univerzitě. Přijedou ze 37 zemí včetně Číny, Mexika a Spojených států. Jejich zápolení s gramatikou, pravopisem či výslovností začne v pondělí a potrvá čtyři týdny.

"Nejstarším účastníkem je student s rokem narození 1941, nejmladší se narodili v roce 1998," sdělila ředitelka letní školy Eva Rusinová.

Studenti jsou rozdělení do 12 skupin podle pokročilosti a do tříd zasedají šest dní v týdnu. Po dopolední výuce vždy následují odpolední přednášky, besedy, odborné semináře z české literatury a další doplňkový program.

Večer studenty čekají filmy z české produkce. Zpestřením školy jsou čtyři exkurze. Letos studenti zamíří do Moravského krasu, Beskyd a Prahy, podívají se také do vyškovského pivovaru.

Letní školy češtiny se tradičně konají také v dalších městech, například v Olomouci a Praze. Účastní se jich jak stipendisté, tak studenti, kteří si pobyt hradí sami.

Zdroj ČTK

Štítky vzdělávání, cizinci, letní škola slovanských studií, Masarykova univerzita, Brno, USA, Mexiko, Čína, Praha, Beskydy, Moravský kras, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.