čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

Na jižní Moravě vznikne sloučením škol nová střední škola. Bude vychovávat podnikatele

Nová Střední škola polytechnická Kyjov vznikne od ledna spojením Střední školy automobilní Kyjov a Středního odborného učiliště Kyjov. Novinářům to řekl náměstek hejtmana pro vzdělávání Jiří Nantl (ODS). Podle něj tím vznikne centrum inovativního technického vzdělávání, jehož záměrem bude vychovat mladé podnikatele, kteří by začali s podnikáním na Kyjovsku.

Ředitelem sloučené školy bude dosavadní ředitel středního odborného učiliště Petr Koiš, ředitel druhé ze spojovaných škol, Radek Hladný, bude jeho zástupcem. Záměrem sloučení škol je udržení počtu žáků na stávajícím počtu 800 a současně zachování počtu vyučujících, kterých je necelá stovka. V budoucnu by mohly být některé obory rozšířené.

Škola projde modernizací a měla by se stát centrem inovativního technického vzdělávání. Vzniknout v ní má díky podpoře Integrovaného regionálního operačního programu také první mimobrněnský FAblab, tedy otevřená digitální dílna. Při škole má také vzniknout mikroregionální podnikatelský inkubátor.

„Probíhají debaty s privátním sektorem o zájem absolventů oboru mechanik plynových zařízení, protože spousta tímto směrem zaměřených firem sídlí v okolí Kyjova. Předpokládáme vznik jednoletého nástavbového oboru," uvedl Jiří Nantl.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Archiv Jihlavská Drbna

Štítky ČR, správa, školy, Jihomoravský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.