pondělí 21. června 2021 Alois

Siemens propustí v Drásově na Brněnsku asi 40 lidí

Německý průmyslový koncern Siemens propustí ve svém závodě v Drásově na Brněnsku kolem 40 lidí. Důvodem je, že má nyní méně zakázek. ČTK to řekl odborář Bohuslav Husák. Siemens v neděli ohlásil, že hodlá v rámci úsporného programu zrušit asi 15.000 pracovních míst, z toho 5000 v Německu.

V Drásově Siemens dosud investoval i nabíral nové zaměstnance. Nyní jich ve firmě podle Husáka pracuje 770. Zhruba 40 jich má ale odejít. "Poslední tři roky jsme nabírali nové zaměstnance. Je jich tu více než v 80. letech," uvedl Husák.

Siemens do zdejšího závodu vstoupil v roce 1994, jeho stroje odebírají zákazníci po celém světa, v poslední době roste podíl dodávek do Asie. Výrobky míří na ropné plošiny, do elektráren či lokomotiv a lodí. Začátkem letošního roku firma naopak uváděla, že bude nové zaměstnance nabírat.

Siemens má v ČR několik závodu. Kromě Drásova také v Brně, Mohelnici nebo Trutnově.

Siemens podle svých internetových stránek zaměstnává po celém světě zhruba 370.000 lidí, v České republice má asi 10.500 pracovníků. Siemens v tuzemsku patří mezi největší elektrotechnické podniky i největší exportéry.

Štítky Siemens, Drásov, propouštění, Brno, průmysl

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.