sobota 4. prosince 2021 Barbora

Brno zavřelo Amazonu dveře, zamčeno ale ještě není

Zastupitelé na pátečním mimořádném zasedání neschválili návrh dodatku k nájemní smlouvě o výstavbě nového závodu nadnárodní internetové společnosti Amazon v Brně na Černovické terase.

Při jednání přerušené tříhodinnou polední přestávkou, ve které si zúčastněné strany vyjasňovaly vzájemná stanoviska, vystoupili v diskuzi vedle zastupitelů rovněž ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, zástupci investora CTP i firmy Amazon.

CTP odmítla dodatek ke smlouvě, který včera večer projednali na návrh ODS u primátora zástupci všech politických klubů brněnského zastupitelstva. CTP nesouhlasí s prvotním pronájmem stavbou dotčených pozemků a chce rovnou jejich prodej.

Výsledek hlasování primátora Romana Onderku zklamal. „Nemohu se s ním ztotožnit, ale jako demokrat jej respektuji,“ řekl bezprostředně po skončení zasedání Onderka.

Návrh usnesení, jak jej předložila rada města, podpořilo z osmatřiceti přítomných jen sedmnáct zastupitelů, nikdo nebyl proti a dvanáct se hlasování zdrželo. Zbývající nehlasovali.

Onderka zároveň sdělil, že pověří svého náměstka Olivera Pospíšila, pokud k tomu bude vůle z druhé strany, aby s investorem pokračoval v dalších jednáních. „Dveře jsme Amazonu svým hlasováním v tuto chvíli zavřeli, ale ještě podle mě nejsou zamčeny,“ konstatoval primátor.

Zklamání nad výsledkem vyslovil ministr Jan Mládek, který byl na zasedání celý den. „Z jednání jsem nabyl dojmu, že v Brně není vůle tuto významnou investici podpořit. Budeme společně s agenturou Czechinvest hledat v České republice pro Amazon jinou lokalitu,“ uzavřel Mládek.

Štítky amazon, zastupitelstvo, černovice, CTP, brno, zasedání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.