sobota 4. prosince 2021 Barbora

Brněnští radní schválili dodatek smlouvy a otevřeli cestu k centru Amazon

Brněnští radní ve středu schválili dodatek smlouvy s developerem CTP Invest týkající se stavby logistického centra Amazonu v černovické průmyslové zóně. Před dvěma týdny zastupitelstvo projekt pozastavilo kvůli sporům kolem zamýšlené stavby dálničního sjezdu. V mezidobí se je ale podařilo překonat, takže americký internetový prodejce své centrum na jižní Moravě s největší pravděpodobností postaví. Konečné slovo bude mít brněnské zastupitelstvo, které smlouvu projedná osmnáctého března.

Amazon slibuje v Brně vznik minimálně tisíc pět set pracovních míst, v předvánočním čase ještě více. Další distribuční centrum má být v Dobrovízi u Prahy. 

CTP se v novém dodatku smlouvy zavázalo k tomu, že vykoupí pozemky pro stavbu dálničního sjezdu, které posléze převede na město. Tomu se dosud bránilo. "Tento materiál předložím na zasedání zastupitelstva osmnáctého března a věřím, že bude schválen. Toto by měl být jasný signál pro Amazon, že ho město chce. Pro dnes hlasovalo osm radních z jedenácti," uvedl brněnský primátor Roman Onderka po jednání rady.

S Amazonem však město v posledních dnech nekomunikovalo, ani CTP dosud nevědělo, jaký je postoj americké firmy k brněnskému projektu. Amazon totiž po hlasování zastupitelstva, které původní smlouvu s CTP zamítlo, naznačil, že ve hře mohou být i jiné varianty než Brno. "Dal jsem jim však jasný signál, že chceme, aby jednání pokračovala. Teď je na mě, abych se s nimi spojil a zjistil jejich postoj, protože se mě na něj budou zastupitelé určitě na zasedání ptát," doplnil Onderka.

Spokojený z jednání odcházel i šéf koaličního zastupitelského klubu ODS Libor Šťástka. Ten před posledním jednáním zastupitelstva přišel s návrhem dodatku smlouvy, který CTP odmítlo, a vzápětí zastupitelé neschválili ani původní návrh smlouvy s CTP. "Nyní má výhodné podmínky nejen investor, ale i město. Teď je na Amazonu, aby se do zastupitelstva vyjádřil, že má zájem v Brně investovat. Také by měl jasně deklarovat, že patnáct set míst bude sloužit občanům Brna, potažmo České republiky, protože 1500 zaměstnanců z Balkánu nezaměstnanost v Česku nevyřeší," řekl Šťástka. Připomněl veřejný příslib
Amazonu na posledním zastupitelstvu a je prý na něm, jak si tuto záležitost ošetří.

Zdroj ČTK

Štítky amazon, zastupitelstvo, černovice, CTP, brno, zasedání, smlouva, zprávy, 2014

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.