sobota 23. října 2021 Teodor

Brněnské veletrhy zrušily letošní ročník Autosalonu

Méně přihlášených vystavovatelů, než organizátoři předpokládali, zapříčinilo zrušení letošního ročníku mezinárodního veletrhu osobních automobilů Autosalon. Generální ředitel společnosti Jiří Kuliš uvedl, že Autosalon by letos nebyl plnohodnotný.

Podle České televize odřekla účast na akci známá automobilka. "Současná situace na trhu osobních automobilů neumožňuje uspořádat plnohodnotný Autosalon, který návštěvníci očekávají," sdělil Kuliš. Akce se měla konat v půli května. Představit se na ní mělo 135 firem, a to na ploše pětadvacet tisíc metrů čtverečních.

Pořadatelé očekávali na této akci až osmdesát tisíc návštěvníků. Předem si stanovili, že Autosalon uspořádají, pokud se na něj přihlásí alespoň sedmnáct automobilek, čehož se nepodařilo dosáhnout.

Podle vedení firmy rozhodlo o zrušení Autosalonu více faktorů, kterými jsou stagnující prodeje osobních aut, pomalá obměna vozového parku v České republice, špatná finanční situace některých automobilek i to, že výrobci aut omezili financování marketingu.

Loni přitom pořadatelé plánovali, že Autosalon bude do budoucna na brněnském výstavišti každoročně, když předtím byl každý druhý rok. "Rozhodnout musí Brno," řekl k pořádání veletrhu tajemník Svazu dovozců automobilů Pavel Tunkl.

Autosalon patříval k nejoblíbenějším veletržním akcím. V roce 1987 se na něj přišlo podívat na premiéru Škody Favorit šest set tisíc lidí. Ročník 2013 navštívilo necelých osmdesát tisíc lidí a odborníci jej nehodnotili jako povedený. To uznává i vedení Veletrhů.

Letošní Autosalon měl být mimořádný. "Chtěli jsme trošku napravit reputaci z minulého roku. To by se nám ale nepovedlo, takže věříme, že se to podaří v příštím roce, pokud by se k tomu značky postavily trošku jinak," sdělil ČT generální ředitel.

Na loňském ročníku Autosalonu pořadatelé původně čekali třiceti značek, vystavovalo jich nakonec třináct. Největší expozici na čtyřdenní akci, která se konala začátkem dubna, měla automobilka Hyundai. Mladoboleslavská Škoda do Brna přivezla nový model Octavie Combi třetí generace, která si svou světovou premiéru odbyla na březnovém autosalonu v Ženevě.

Na jaro Veletrhy Brno Autosalon přesunuly, protože importéři o tento termín projevili větší zájem. Na zájmu vystavovatelů se to ale loni neprojevilo a vzhledem k recesi v oboru některé firmy účast odřekly na poslední chvíli.

Zdroj ČTK

Štítky BVV, autosalon

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.