pondělí 25. května 2020 Viola

Slavný brněnský neexistující bar má nového bráchu. Libuje si ve whiskey a tataráku

Pokud jste v minulých pětadvaceti letech v Brně řekli: „Jdeme na whisky a ten nejlepší tatarák“, neznamenalo to nic jiného než zamířit do vyhlášeného Whiskey baru v Gorkého ulici. Legendární místo loni na podzim po dlouhodobějším ústupu do ústraní osiřelo, nyní zde od 1. února začne nově fungovat Whiskey Bar, který neexistuje.

Jak už jeho název napovídá, jde o další podnik patřící stejně jako Super Panda Circus a 4pokoje k Baru, který neexistuje. „Chceme navázat na již vybudovanou tradici a vytvořit z baru v Gorkého ulici to nejlepší místo k popíjení whisky v Brně. Troufám si tvrdit, že po pěti letech fungování v oboru s tímto destilátem již umíme pracovat,“ uvádí zakladatel Baru, který neexistuje Honza Vlachynský.

200 druhů celého světa

Podnik v posledních lednových dnech fungoval v testovacím provozu, oficiální otevření je naplánované na čtvrtek 1. února. Ve Whiskey Baru, který neexistuje nabízejí kolem 200 lahví whisky z celého světa, 90 lahví ostatních destilátů a likérů, tři piva typu ležák, ejl a stout na čepu či koktejlové menu. K dostání bude také tatarák (volitelně obohacený o kapku whisky), domácí brambůrky s octem, škvarková pomazánka, polévky nebo ústřice.

„Naším konceptem je dobře udělaný Irish pub – tmavší a dřevěný interiér, spousta whisky a zajímavá piva. Nemáme ambici vymýšlet nové kategorie jako v případě Super Panda Circusu nebo 4pokojů,“ upřesňuje provozní podniku Adam Křemenák.

Whiskey není jen pro snoby

Ústřední myšlenku baru jeho provozovatelé shrnují do sloganu „Whiskey pro všechny“. Narážejí na to, že tento druh destilátu má značná část veřejnosti zaškatulkovaný jako snobské, předražené, nedostupné či příliš komplikované pití. Chtějí proto své hosty přesvědčit, že tomu tak není.

„Whisky je ve skutečnosti úžasně rozmanitou pálenkou opředenou mnoha více či méně pravdivými příběhy a legendami. Znalci dokáží hledat vůně a chutě obsažené v malém panáku vzácného exempláře klidně půl večera, to ale neznamená, že je takový styl degustace normou. A především, za kvalitní whisky nemusíte ani dát majlant, a přesto vám poskytne nevšední zážitek,“ zdůrazňuje provozní Whiskey Baru, který neexistuje Vojtěch Sláma s tím, že v baru si samozřejmě užijí večer i hosté, jimž whisky není vůbec po chuti.

Další podnik v dohlednu

Whiskey Bar, který neexistuje není jedinou letošní novinkou této brněnské gastronomické skupiny. Už v létě začne na Zelném trhu fungovat její pátý podnik, který bude fúzí koktejlové restaurace a hudebního klubu.

Zdroj Whiskey Bar, který neexistuje

Štítky Whiskey Bar, který neexistuje, bar, whiskey

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.