Počasí dnes10 °C, zítra8 °C

Brněnský Favorit oslavil šedesáté narozeniny

Brněnský velodrom hostil v pátek oslavy cyklistického klubu TJ Favorit Brno. Slavnostní události vévodilo setkání s cyklistickými legendami, které za brněnský klub závodily. Během odpoledního programu byla představena také studie nového velodromu, který by měl nahradit ten stávající.

Oslavy odstartovaly už čtvrtečním závodem Grand Prix Brno. V olympijské disciplíně omniu vyhrál Szymon Krawczyk z Polska před krajanem Danielem Staniszewskim. Třetí dojel do cíle Ir Felix English. Z českých jezdců byl nejlepší na 12. místě Denis Rugovac.

Závod žen vyhrála Amalie Dideriksenová z Dánska s velkým náskokem před polskou dvojicí Justynou Kaczkowskou a Darjou Pikulikovou. Na sedmé místo se probojovala Jarmila Machačová.

Páteční odpoledne patřilo odchovancům TJ Favorit Brno. Fanoušci se mohli potkat například s trojnásobným mistrem světa Ivanem Kačírkem, mladým talentem Michalem Schlegelem nebo paralympionikem Ivem Koblasou. Zároveň byla zástupci Favoritu s představiteli vedení města představena studie nového velodromu, který by měl nahradit ten stávající.

Mezinárodní bodovací závod na 50 km Přilba Moravy 2017, jehož historie se začala psát v roce 1939, odstartoval v 19 hodin. Závod ovládli polští jezdci Krawczyk se Staniczewskim. Třetí dojel opět Ir English. V kategorii žen se zopakovaly čtvrteční výsledky. Vyhrála silniční mistryně světa Amalie Dideriksem. Druhá byla Justyna Kaczowska a třetí Darja Pikulik.

V juniorské kategorii jsme se dočkali úspěchu. Rakušan Lukas Veihberger se stal junorským vítězem. Na stupně vítězů jej doprovodili Jan Voneš z pořádajícího TJ Favorit Brno a Jakub Šťastný z SKC TUFO Prostějov.