Každý, kdo se stará o bytový dům, by měl být tak trochu psycholog, diplomat, právník i manažer. Dobře si to uvědomují brněnští strážníci, kteří pro zájemce pečující o nejrůznější objekty připravili od letošního září bezplatný vzdělávací program Domovnické preventivní minimum.
Hlásit se do něj mohou majitelé budov, členové společenství vlastníků i správci soukromých či veřejných objektů.
Během patnácti výukových dnů rozložených přibližně do tří měsíců na ně čeká celkem šedesát hodin pečlivě poskládané teorie pod vedením odborných lektorů. Účastníci kurzu se dozvědí o nejdůležitějších zákonech a dalších normách, seznámí se s hlavními preventivními postupy pro předcházení kriminalitě i neshodám v domě a naučí se zvládat vyhrocenou komunikaci či nenadálé krizové situace.
Lektory jsou specialisté z řad hasičů, státní i městské policie nebo například představitelé Cechu mechanických zámkových systémů, kteří předvedou účastníkům nejúčinnější zabezpečovací systémy. O elektronickém zabezpečení a dohledových systémech budou přednášet zástupci Asociace technických bezpečnostních služeb.
Kurz je zcela zdarma díky dotaci ve výši 60 tisíc korun, kterou organizátoři obdrželi od města Brna. Dalších 20 tisíc korun vyčlenila ze svého rozpočtu městská policie. Program navazuje na úspěšný projekt Bezpečná lokalita – bezpečné bydlení, jenž se v roce 2014 probojoval do finálev prestižní mezinárodní soutěži inovativních projektů Mayors Challenge někdejšího newyorského starosty a filantropa Michaela Bloomberga.
Program potrvá od 7. září do poloviny prosince 2016, přihlášky je nutné poslat před koncem srpna na adresu luboslav.fiala@mpb.cz. Kapacita je pětadvacet míst a rozhoduje pořadí podle doručení e-mailu. Je možné požádat o zápis i telefonicky na čísle 548 210 035. Výuka se z větší části uskuteční v Areálu dopravní výchovy a vzdělávání na Riviéře, a to v časech od 15 do 19 hodin.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.