pátek 13. prosince 2019 Lucie

FOTO: Motosalon byl letos rekordní

Sedmý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon, který se letos konal v Brně, potvrdil svou pozici prémiové akce ve svém oboru na českém trhu a motorkářského svátku.

I přes probíhající jarní prázdniny přišlo na brněnské výstaviště na 60 000 návštěvníků, což ukazuje na stále rostoucí oblibu tohoto veletrhu. Rekordní návštěvnost zaznamenala zejména sobota, kdy prošlo branami výstaviště 27 000 motocyklových fanoušků. „Motosalon potvrzuje, jaký je o výstavu motorek či aut ze strany veřejnosti zájem. Jsme připraveni znovu uspořádat i Autosalon, pokud ho importéři aut podpoří stejně jako importéři motorek“ uvedl generální ředitel společnosti Jiří Kuliš. Na ploše 6 000 metrů čtverečních, což činí 20 procentní nárůst plochy oproti roku 2014, se zúčastnili vystavovatelé s celkem 250 značkami, což je opět větší počet než v roce 2014. V tiskovém středisku se akreditovalo 248 novinářů. Motosalon je jediným veletrhem, který zaštiťuje motosekce Svazu dovozců automobilů s účastí importérů.  

 

Ve výstavní premiéře se představila Čezeta 506, BMW i Harley Davidson

Motosalon 2016 zvolila firma Čezeta Motors pro světovou výstavní premiéru svého elektroskútru Čezeta 506. Tento unikátní stroj vychází z designu legendárního „prasete“ z šedesátých let minulého století. V tuzemské premiéře představili zástupci BMW Motorrad model 310R, kterým vstupuje do segmentu maloobjemových motocyklů. Návštěvníci se mohli seznámit také s modelem číslo 52 z řady RR připraveným pro mistrovství světa ve vytrvalostních závodech. Novinky představila také legendární značka Harley-Davidson. Hlavním prvkem jsou přestavby modelu Iron 883, které se účastní dealerské soutěže The Battle of the Kings 2016. Na expozici bylo k vidění přes 20 motorek, ale to není zdaleka vše. Harley také představil kolekci MotorClothes.

Osobnosti na Motosalonu

Součástí Motosalonu 2016 byly autogramiády a další doprovodné programy se známými osobnostmi z motocyklového sportu. Na pódiu nebo expozicích vystavovatelů návštěvníci potkali například Milana Engela, Jana Veselého a Tomáše Kubienu – účastníky Rally Dakar 2016 a členy týmu Moto Racing Group. Tradičně se veletrhu zúčastnili i Karel Abraham, jezdec Mistrovství světa superbiků, a Karel Hanika, jezdec Mistrovství světa moto3 nebo známý učitel motoškoly Pepa Sršeň. Se Standou Berkovcem si na pódiu povídal např. také Marek Červený, roadracingový závodník a šampion IRRC SSP. Svoji expozici zde měli i dakaroví závodníci Ollie Roučková a Lukáš Kvapil.

Na motocyklech až k pódiu přijeli oficiální hosté, kteří se zúčastnili zahájení veletrhu MOTOSALON 2016 v Brně. Z pódia v pavilonu P slavnostně zahájili letošní svátek motorek a motorkářů Kamil Rudolecký, náměstek ministra dopravy ČR, Petr Vokřál, primátor statutárního města Brna, Tomáš Lerch, ředitel dopravní služby Policie České republiky, Leoš Tržil, ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, Jaroslav Foldyna, předseda dopravního podvýboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Vladimír Přibyl, předseda motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů a Jiří Kuliš, generální ředitel akciové společnosti Veletrhy Brno. Oficiální hosté ve svých projevech zdůrazňovali především bezpečnosti motorkářů v silničním provozu.

Po oficiálních hostech přišli zahájit veletrh také zpěvák skupiny Kabát a motorkář Josef Vojtek, herec a motocestovatel Jan Révai, moderátorky Eva Decastelo a Štěpánka Decastelo a trenérka a cvičitelka Hanka Kynychová. Programem na pódiu provázel motorkář, poslanec a moderátor Standa Berkovec.

Vyhlášení ankety Motocykl roku 2016

V sobotu 5. března v 19 hodin byly slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Motocykl roku 2016. 31 přihlášených exponátů hodnotila odborná komise i široká veřejnost prostřednictvím webových stránek nebo osobně na veletrhu Motosalon, kde měli návštěvníci i možnost se s nominovanými motorkami osobně seznámit. Celkovým vítězem ankety Motocykl roku 2016 se stala Yamaha MT-10.  Pro ceny si přišli i zástupci Kawasaki, Hondy, Ducati nebo Suzuki. Ve skútrech do 125 cm3 zvítězila Kawasaki J125. Ve skútrech nad 125 cm3 - Yamaha TMAX, v endurech včetně cestovních  CRF1000L Africa Twin. V kategorii klasik včetně choperů a cruiserů se stal vítězem Ducati  XDiavel S. Cestovní silniční motorky pokořila Suzuki GSX-S1000FA a sportovní silniční motorky vyhrála opět Kawasaki NINJA H2R. V kategorii naked bikes zvítězila Yamaha  MT-10, která se zároveň stala absolutním vítězem ankety.

Atraktivní ceny získalo i 43 vylosovaných návštěvníků, kteří v anketě hlasovali. Jeden z vylosovaných návštěvníků si odnesl hlavní cenu voucher v hodnotě 100 000 Kč na jednu z nominovaných motorek. Anketu Motocykl roku 2016 organizačně zajistily Veletrhy Brno, a.s.

Dvanáct návštěvníků se svezlo s Karlem Abrahamem a Karlem Hanikou

Doprovodný program veletrhu Motosalon probíhal každý den po celou otvírací dobu výstaviště. Pro návštěvníky bylo připraveno několik show – například Moto Gymkhana nebo Crazy Day, letos v hale F, testování skútrů, spanilé jízdy silných strojů nebo bohatý program na pódiu. Dvanáct výherců soutěže Automotodromu Brno se svezlo po areálu výstaviště na motorce s Karlem Hanikou nebo Karlem Abrahamem.

Motosalon v médiích a na sociálních sítích

Síla sociálních sítí (a celkově online médií) stále roste a Motosalon se toho snaží patřičně využívat. Dle údajů z Google Analytics jsme zaznamenali na oficiálních webových stránkách Motosalonu přes 500 000 zobrazení stránky a 120 000 reálných uživatelů měsíčně. Oficiální Facebook Motosalonu má k 6. 3. 2016 celkem 19 323 fanoušků s dosahem příspěvků 378 608 uživatelů a 97 procentní mírou odezvy, což znamená, že lidé velmi dobře reagují na příspěvky a aktuality. Množství známých tváří, včetně primátora města Brna Petra Vokřála, jezdce Karla Abrahama, Pepy Sršně, Lukáše Kvapila, Ollie Roučkové nebo třeba známých tváří showbusinessu Pepy Vojtka z Kabátů, Honzy Révaie či Evy Decastelo a Hanky Kynychové, natočilo osobní pozvánku pro návštěvníky přímo z probíhajícího veletrhu. Velmi populárním se stal také Instagram, kde jsme zaznamenali od začátku Motosalonu obrovský nárůst sledujících. Na sociálních sítích lidé také velmi dobře reagovali na různé soutěže, a to jak před začátkem veletrhu, tak v jeho samotném průběhu.

Novináři nejvíce psali o novinkách vystavovatelů, doprovodném programu a také jedním z lákavých témat byla Žena a motorka.  

Tisková zpráva

Foto Tomáš Sláma

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.