Ve Francouzské ulici v Brně vznikne nový bytový dům, město hledá projektanta

Autoři | Foto pixabay.com / ilustrační foto

Brno hledá projektanta pro stavbu nového bytového domu ve Francouzské ulici 61. Nyní je na této adrese zastaralý rodinný dům, který nezapadá do tamní zástavby, uvedl magistrát v tiskové zprávě. Nový dům bude mít 16 bytových jednotek. Odhadované náklady na demolici současné stavby a novou výstavbu přesahují 112 milionů korun, projektová dokumentace má vyjít na více než pět milionů korun bez daně.

„Díky projektu výstavby nového bytového domu rozšíříme možnosti obecního bydlení ve městě. V současné době je dům na Francouzské 61 v nedobrém technickém stavu a momentálně už i nevyužívaný. Po jeho demolici zde postavíme dům s 16 bytovými jednotkami. Nejdříve jej ale musíme naprojektovat a teprve poté bude možné zahájit samotnou stavbu. Pokud půjde vše bez potíží, tak by se noví nájemníci mohli stěhovat v roce 2030," uvedla náměstkyně primátorky pro oblast bydlení Karin Podivinská (Brnoklidem).

Město nyní hledá zhotovitele projektové dokumentace, který bude zároveň dělat autorský dozor u demolice a následně i při výstavbě. Předpokládaná cena zakázky je 5,7 milionu korun bez daně.

„Předpokládáme, že dům bude mít pět nadzemních podlaží s tím, že v prvním budou nebytové prostory a technické zázemí. Vyšší patra již zaplní bytové jednotky o různých velikostech, od jednopokojových až po 3+kk. Zahradu za domem budou nájemníci využívat pro komunitní účely," dodala Podivinská.

Kromě nové výstavby připravuje město také rekonstrukci domu ve Francouzské ulici 72 za 73 milionů korun. Město v současnosti staví i bydlení pro seniory v Holáskách a v Bystrci. Je rovněž vypsané výběrové řízení na zhotovitele družstevního bydlení na Kamenném vrchu. Brno plánuje i výstavbu v ulici Terezy Novákové.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky byty, stavby, Francouzská, Brno

Komentáře

Lenka Kuchařová

Lenka Kuchařová

Francxouzská ul. je nedílnou součástí brněnského bronxu,takže to bude opravdu ,,úžasné bydlení ",kde bych nechtěla bydlet ani kdyby mi platili zlatem.Stačilo mi těch 40 roků které jsem tam prožila mezi členy státem chráněného etniuka.....

Neděle, 10. května 2026, 19:56Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.