Počasí dnes16 °C, zítra15 °C
Pondělí 20. března 2023  |  Svátek má Světlana

Šéfovat brněnským veletrhům by chtělo třicet lidí včetně exprimátora Vokřála

Zájem dělat generálního ředitele Veletrhů Brno má 30 lidí, řekla dnes Hana Grabcová z personálního oddělení společnosti. Termín pro podání přihlášek skončil v úterý. Nový ředitel má nastoupit od 1. dubna, protože současnému řediteli Tomáši Moravcovi končí v březnu smlouva. Do výběrového řízení se nepřihlásil, protože mu město jako jediný akcionář nenabídlo její prodloužení, což vnímá jako nedůvěru.

Podle ředitele vnějších vztahů Radoslava Klepáče budou následovat pohovory se všemi uchazeči a do poloviny března by měl být znám vítěz. Zda se bude konat i druhé kolo výběrového řízení, záleží na tom, jak dopadne první kolo pohovorů. Moravec si dveře zatím úplně nezavřel. Se členy představenstva se domluvil na tom, že pokud by nenašli lepšího kandidáta, než je on, vedl by firmu nadále.

Současné představenstvo nominovala brněnská koalice složená po zářijových volbách. Předsedou zůstal Tomáš Kratochvíl (ČSSD), místopředsedy jsou Petr Hladík (KDU-ČSL) a Igor Fučík (ODS), řadovými členy Michal Velička (ODS), Tomáš Hejl (ANO), Radomír Vondra (STAN) a Pavel Kříž (ANO).

Moravec je ve funkci od prosince 2021, kdy nahradil dlouholetého ředitele Jiřího Kuliše. Jeho úkolem bylo provést veletržní společnost obtížným obdobím končící covidové pandemie, jež měla na činnost všech veletržních společností drastický dopad. Ve výběrovém řízení tehdy porazil například bývalého brněnského primátora Petra Vokřála, jenž loni za ANO neúspěšně kandidoval do Senátu. Vokřál potvrdil, že se nyní přihlásil znovu.

Moravec považuje své přes rok trvající působení ve funkci za úspěšné, firmu restrukturalizoval a výrazně snížil počet zaměstnanců. „Firmu jsem provedl obtížným obdobím, veletrhy se nastartovaly a znovu rozjely. Obchodní plán jsme dokonce překročili a z obchodní činnosti máme za loňský rok tržby 574 milionů korun. Sliboval jsem také rozvoj digitalizace, což se povedlo na Mezinárodním strojírenském veletrhu, který proběhl poměrně úspěšně. Objevily se také nové akce a s ohledem na podmínky rok nedopadl špatně," uvedl Moravec. Loňský výsledek bude záporný, ale letošek už by měl skončit v kladných číslech v desítkách milionů korun.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MMB

Štítky ČR, služby, Veletrhy Brno, personální

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.