úterý 4. října 2022 František

Hokejové Rondo dostalo po dvaceti letech nové chlazení. Ušetří na energiích

Brněnská hala Rondo se po více než dvaceti letech dočkala nové strojovny chlazení. Městská společnost Starez Sport, jež má sportoviště ve správě, investovala do rekonstrukce přes třicet milionů korun. Díky modernizaci bude stánek hokejové Komety energeticky méně náročný.

Ve strojovně se naposledy odehrávaly rozsáhlé stavební práce před bezmála dvaceti lety. Nyní už zařízení, jehož instalace trvala čtvrt roku, dosluhovalo a představovalo vysokou ekologickou zátěž. S opravenými prostory se mají náklady na provoz snížit. 

Strojovna chlazení splňuje přísná kritéria hned v několika okruzích. Kromě hlukové hladiny je to především oblast ekologické zátěže způsobené jejím provozováním. Modernizovaná strojovna totiž nemá takové požadavky na spotřebu elektrické energie či vody. Navíc díky ní lze využívat teplo z procesu chlazení a provoz bude bezobslužný. Dojde tak k podstatným úsporám z hlediska provozu haly,“ popsala mluvčí společnosti Starez-Sport Michaela Dittrichová

Výměna chlazení vyšla lehce přes 32 milionů korun. Náklady pokryla dotace, Brno i půjčka z Evropské unie. Další plány na modernizace haly, v níž hraje domácí zápasy hokejová Kometa, se uskuteční v nejbližší době. „Na rekonstrukci strojovny chlazení naváže zpracováním projektu na opravu chlazení ledové plochy. Dále je v plánu rozšíření úspor provozu doplněním tepelných čerpadel, které využijí teplo z odpadní jámy rolby a ušetří tak další náklady na provoz haly,“ dodala Dittrichová.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Hokejový souboj univerzit

Štítky Brno, Rondo, Starez, Hokej, Energie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.