Hladina Brněnské přehrady zezelenává. Důvodem je zvýšený výskyt sinic, které vodní dílo na Svratce v poslední době trápí. Voda je ale i přes početnou přítomnost bakterií stále vhodná ke koupání. Přesto by citliví jedinci měli zvážit osvěžení v bystrcké nádrži.
Hygienici sledují asi dvacítku nejnavštěvovanějších přírodních koupališť na jižní Moravě, kde dělají měření nejméně jednou za měsíc. U dalších koupališť zatím nezjistili horší kvalitu. Hygienici dávají informace na cedule u koupališť. Z nich lidé mohou vyčíst, zda je voda vhodná ke koupání, má zhoršené podmínky, horší jakost, nebo není vhodná ke koupání, či je dokonce nebezpečná. Zhoršená jakost se týká všech pěti sledovaných koupališť na Brněnské přehradě, a to Rokle, Rakovce, Osady, Kozí horky i Sokolského koupaliště. Lidé se v nich ale stále mohou koupat. Teplota vody se tam pohybuje kolem 23 stupňů.
Na dalších koupalištích v kraji zatím hygienici problémy nezjistili. Rozbory vody dělají nejméně jednou za měsíc, z některých míst jim ale posílají výsledky provozovatelé koupališť nebo jiné organizace. Na přehradě v Brně je to například Povodí Moravy.
Bez problémů je podle posledních měření voda v Palavě a rybníku Suchý na Blanensku, v biotopu Brno-jih a jezírku Wellness Infinit Maximus v Brně, v jezírku Atlantis v Rozdrojovicích, v Kovalovicích i Oslavanech na Brněnsku. Koupat se dá i v lomu Janičův vrch v Mikulově a na Nových Mlýnech na Břeclavsku, na Lučině a v Bohuslavicích na Hodonínsku i Lulči na Vyškovsku. Dobrou kvalitu má i voda ve Vémyslicích, Banticích, Výrovicích a na Vranovské přehradě na Znojemsku.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.