úterý 4. října 2022 František

Nedůvěra a šikana. Ombusman Křeček omezil kompetence své zástupkyni

Rázné rozhodnutí přišlo od veřejného ochránce práv Stanislava Křečka, který odebral své zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy. Organizační změnu argumentuje nedůvěrou a ostražitostí ze strany zástupkyně, která ztěžovala pracovní spolupráci. Šimůnková mluví o šikaně.

Křeček oznámil, že od začátku července přejdou všechny agendy zpět pod jeho práva. „Základním předpokladem úspěšné spolupráce je vůle a snaha všech zúčastněných se domluvit. A tuto vůli jsem bohužel ze strany paní zástupkyně necítil a necítím. Věcné diskuze nejen se mnou ale i v širším kolektivu právníků Kanceláře doprovází na její straně ostražitost a nedůvěra," uvedl pro Drbnu ombudsman.

Šimůnková nastoupila do své funkce roku 2019, a to v době, kdy byla veřejnou ochránkyní práv Anna Šabatová. O svoji funkci nyní ale nepřijde a bude Křečka nadále zastupovat v době jeho nepřítomnosti. „Zákon o veřejném ochránci práv stanoví, že ochránce může svého zástupce pověřit výkonem části své působnosti. Ve snaze ustálit fungování naší instituce tuto možnost svěřit část agend paní zástupkyni nadále nevyužiji," řekl Křeček.

Ředitel Romodromu chce odvolání ombudsmana. Nelíbí se mu jeho výrok o Romech

Ředitel občanského sdružení Romodrom Nikola Taragoš chce podle serveru Romea.cz usilovat o odvolání ombudsmana Stanislava Křečka z funkce. Ten veřejně projevil svůj názor na situaci Romů žijících ve vyloučených lokalitách. Jak potvrdila Kancelář...

Šimůnková dnes pro ČTK řekla, že odebrání agendy považuje za naprosto bezprecedentní zásah do pozice zástupkyně veřejného ochránce práv. Křeček svým rozhodnutím vyprázdnil její pracovní pozici, takže ona nyní nemá co dělat. „Svoji agendu dělám dobře 2,5 roku, pečlivě, s nejlepším vědomím a svědomím, což on uznal. Jen zkrátka řekl, že nebude tolerovat jiné názory," řekla Šimůnková s tím, že dlouhodobé chování ze strany ombudsmana je podle ní téměř šikanózní. Zvažuje podání žaloby.

Pracovní vztah Křečka a Šimůnkové narušilo již několik dřívějších neshod, a to například kvůli odlišnému názoru na romskou integraci. Zástupkyně si loni stězovala, že ji Křeček kvůli jejím názorům odvolal ze tří vládních rad. Ombudsman dnes uvedl, že práci Šimůnkové provází podle jeho osobních zkušeností lidské a manažerské komplikace.

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Archiv redakce, Ochránce práv

Štítky ombudsman, veřejný ochránce práv, křeček, šimůnková

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Baron Kocharovski

no jo, křeček - PODVODNÍK a LHÁŘ, co se vydával za právníka s titulem judr., když byl pouhým mgr.! (a to v době, kdy už SMRDĚL v politice)! :-((( jestliže obmudsmanem může být křeček, je takový úřad k smíchu! (motejl by se asi hodně divil)! ženskou neznám..., ale s křečkovi se každý rád vyhne! :-(((

úterý, 28. června 2022, 20:08

Diskutér T.

Plně fandím našemu ombudsmanovi - věděl, proč tak rozhodl a tak jaká šikana????

úterý, 28. června 2022, 16:01

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.