pondělí 4. července 2022 Prokop

Rodina válečných uprchlíků přijela z Ukrajiny až do Česka v rozstříleném autě. Lidé jim nabízejí pomoc

Velmi netradiční podívaná se naskytla obyvatelům a strážníkům obce Chýně v okrese Praha-západ. Právě tam dorazila rodina válečných uprchlíků z Ukrajiny. Do Chýně dorazili autem, které na sobě mělo desítky stop po kulkách. V rozstříleném autě ujel muž s rodinou z Ukrajiny až k Praze přes 4 tisíce kilometrů

Přes 4 tisíce kilometrů z Doněcké oblasti až do obce Chýně v okrese Praha-západ absolvoval válečný uprchlík s rodinou v rozstříleném autě. „On i jeho rodina jsou v pořádku. I když ubytování se stravou mají zajištěno u soukromé osoby, ze strany strážníků byla nabídnuta případná osobní pomoc při řešení obtížné životní situace,“ uvedli strážníci z obce Chýně na facebookovém profilu.

V Chýni není tato rodina první uprchlickou rodinou, které obec úspěšně pomáhá. Lidé opět nabízejí potřebné věci i finanční hotovost. „Děkujeme všem, kteří projevili vlnu solidarity v rámci předání možných finančních a věcných darů. Tyto informace samozřejmě předáme této rodině,“ doplnili strážníci.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Obecní policie Chýně

Štítky válka, střelba, auto, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Diskutér T.

No to je teda věda - bude muset nějak charitativní organizace koupit těm chudákům NOVÉ, když naši prchali v 1968 roce do rakous, tak se museli hezky učit německy v uprchlickejch táborech a nikdo jim nedal ani šilink, natož tady jezdit MHD zdarma, telefonovat zdarma a tahat si sem krásný auta - (to nyní zrovna nemyslím ten rozstřílenej střep, o kterým se zde píše) - nevím, kde udělali novodobí soudruzi chybu!!!

neděle, 26. června 2022, 08:19

Emil Figl

Cože?! Oni nepřijeli v BMW X5?! Něco mi tu nehraje…

sobota, 25. června 2022, 09:13

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.