sobota 4. prosince 2021 Barbora

V Brně se letos pod Joštem bruslit nebude. Kluziště nahradí stánky a kolotoč

Lidé v Brně si letos nezabruslí pod sochou markraběte Jošta. Místo oblíbené atrakce, která dotváří vánoční atmosféru moravské metropole, vyrostou na místě stánky a kolotoč. Kluziště se přesune do areálu Nové Zbrojovky, kde se stane součástí olympijského parku k příležitosti konání zimních olympijských her. 

Bruslení pod sochou panovníka z dynastie Lucemburků má tradici od roku 2017. Každoročně ledová plocha o rozloze bezmála osm set metrů čtverečních láká tisíce lidí. Letos si ale příznivci zimních sportů musejí zasportovat jinde. Město má totiž s kluzištěm jiné plány. „Město Brno nás požádalo o zapůjčení kluziště pro účely olympijského parku. My jsme se na tom s nimi dohodli, takže se pro letošek posune tam,“ vysvětlila Drbně mluvčí radnice Brna-střed Kateřina Dobešová.

Prostor u uměleckého díla akademické sochaře Jaroslava Róny bude mít i přes absenci oblíbené atrakce přes adventní období nové využití. Ledovou plochu vystřídají stánky s občerstvením, řemeslnými výrobky a neziskovými organizacemi. Chybět nebude ani kolotoč pro nejmenší návštěvníky. „Letos se adventní trhy neuskuteční v parku na Moravském náměstí, který podstoupí rekonstrukci. Jsme tak rádi, že můžeme pro umístění adventních stánků využít právě prostor u Jošta,“ dodala Dobešová.

Pod Joštem si Brňané nezabruslí už druhý rok po sobě. Minulý rok překazila zimní radovánky protikoronavirová opatření. Letos najde kluziště své využití na Olympijském festivalu, který se koná k příležitosti zimních olympijských her v areálu Nové Zbrojovky. Milovníci bruslení ale o zážitek pod širým nebem nepřijdou. V provozu budou například kluziště Lesná, Vodova nebo za Lužánkami.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Bruslák, bruslení, Jošt, kluziště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.