úterý 19. října 2021 Michaela

Malý hrdina Tobiáš ošetřoval zraněné po tornádu. Dostal pochvalu od záchranářů

Hrdinný příběh malého sportovce Tobiáše, jenž si za své počínaní zaslouží obdiv nejen profesionálních zdravotníků, začal velmi nenápadně ještě před tím, než jižní Moravu zasáhlo tornádo. A to když dostal na školním výletě na starosti lékárničku. Tehdy desetiletý chlapec ještě netušil, jak ji využije...

Když se Tobiášova třída v pořádku navrátila domů z výletu v Lednici, zjistil školák, že paní učitelce zapomněl zapůjčenou lékárničku vrátit. Jako by tomu ale osud tak chtěl, měl ji u sebe právě ve chvíli, kdy se jeho rodnými Mikulčicemi na konci června prohnalo tornádo. Chlapec neváhal a rozhodl se sám pomoci zraněným. „Ošetřil pána, který měl odřenou ruku a nohu, rány mu vydezinfikoval a obvázal. Tak pokračoval u dalších pacientů. Je to šikovný kluk, jsme na něj pyšní,“ řekla učitelka Základní a mateřské školy Mikulčice Slávka Řehánková.

Za svou hrdinnou reakci a velkou odvahu získal Tobiáš také uznání od jihomoravských záchranářů, kteří měli na zasažených místech Břeclavska a Hodonínska s pacienty plné ruce práce. Pomoc od desetiletého chlapce je zasáhla natolik, že využili nápadu paní učitelky, jež chtěla hocha před celou třídou vyznamenat, a přijeli Tobiáškovi poděkovat do školy. „Tobiáš až do poslední chvíle netušil, že na něj čeká takové překvapení. Celá třída ztichla, byl to dojemný a silný zážitek. Stálo to za to, není nic hezčího než šťastná tvář dítěte. Tobiáš se opravdu zachoval skvěle a zaslouží si pochvalu, rád jsem mu za celou naši organizaci poblahopřál,“ popsal záchranář Karel Matějíček, jenž byl sám svědkem toho, jak lidé po ničivém tornádu trpěli.

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ZZS JMK

Štítky zdraví, pomoc, tornádo, katastrofa, záchranáři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.