sobota 25. září 2021 Zlata

Vedra pokračují. Meteorologové varují před vysokými teplotami a rizikem požárů

Meteorologové varují před vysokými teplotami a rizikem požárů. Výstraha platí od dnešního poledne pro Jihomoravský, Zlínský, Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Teploty místy překročí až 31 stupňů Celsia. Pokud je to možné, lidé by měli omezit tělesnou zátěž.

„Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech,“ píší ve výstraze meteorologové.

V důsledku sucha hrozí také nebezpečí vzniku požárů. Nedoporučuje se proto rozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, vypalovat trávu a odhazovat cigaretové nedopalky na zem.

Vysoké teploty můžeme očekávat také v dalších dnech. Českem bude dnes procházet rozhraní mezi velmi teplým vzduchem nad východní Evropou a chladnějším vzduchem nad západem kontinentu. Meteorologové tak očekávají na západě Česka nejvyšší teploty kolem 22 stupňů Celsia, na východě až 33 stupňů. Pro čtvrtek meteorologové předpovídají pro jihovýchod území až 37 stupňů Celsia.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZS ČR

Štítky vedro, požáry, výstraha, léto, teplo, meteorologové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.