úterý 27. července 2021 Věroslav

Na Svoboďáku vyrostla výstava, připomíná výročí televizní tvorby v Brně

Brněnské studio České televize letos slaví šedesát let své exitence. Od začátku června si mohou Brňané všímat oslavných vlaječek na tramvajových vozech, tento týden přibyla na náměstí Svobody také výstava připomínající historii moravské filmové tvorby.

Od včerejška mohou Brňané procházející centrem města narazit na veřejnou výstavu, která připomíná šedesáté výročí vzniku brněnského televizního studia. Fotografie z historické filmové či seriálové tvorby jsou umístěny na instalaci přímo na náměstí Svobody nedaleko oblíbených letních lehátek. Protože jde o výstavu putovní, časem se přemístí ještě na dvě další náměstí moravské metropole.

Na výročí studia upozorňují Brňany také nepřehlédnutelné vlaječky, které zdobí sto padesát tramvajových vozů. Na šalinách se objevily už na začátku června. „Na vozech budou vlajky viset do konce července s výjimkou dvou státních svátků, kdy je nahradí vlaječky české,“ popsala mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Televizní studio v Brně vzniklo jako třetí studio Československé televize roku 1961. Od té doby se v jeho prostorách zrodily známé seriály, soutěžní show i zábavní pořady. Pod záštitou studia v Brně byly vytvořeny pohádky jako Lotrando a Zubejda či Korunní princ, oblíbené Četnické humoresky nebo Manéž Bolka Polívky. Od roku 1997 vysílá brněnské studio také oblíbený AZ kvíz.

Ohodnoť článek

Foto Jitka Koudelová, Barbora Drozdová

Štítky televize, studio, výročí, brno, výstava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.