středa 23. června 2021 Zdeňka

Otestujte si „vejšku“ nanečisto. IT je zábava i pro holky

PR článek

V neděli 8. srpna startuje Letní škola IT v Brně. Ta se snaží středoškolačkám během jednoho týdne ukázat, že vysoká škola nemusí vždy znamenat nudný výklad a odpočítávání minut do konce výuky. V rámci programu budou dívky programovat, sportovat, ale také grilovat nebo navštěvovat velké IT firmy.

Hlavní myšlenka Letní školy IT pro holky ze středních škol je ukázat jim možnosti informatiky ve věku, kdy se rozhodují, kam budou ve svém životě dál směřovat. „Mou velkou motivací byla chuť zažít něco nového, poznat nové lidi a dostat se do jiného prostředí. Strach a obavy okamžitě zmizely. Většině holek se ulevilo, když jsme začaly mluvit o svých IT schopnostech, kdy velké množství z nás končilo zapnutím počítače, popřípadě i jeho vypnutím,” přibližuje své zkušenosti účastnice loňské letní školy Kateřina Chalupová.

Středoškolačky mají i letos jedinečnou šanci poznat univerzitní prostředí ještě dříve, než si vůbec podají přihlášku. Během výuky, která proběhne v prostorách Fakulty informatiky MU, čeká na dívky tým zkušených lektorů a koučů z týmu neziskové organizace Czechitas, kteří je během pěti nabitých dnů naučí vytvořit webové stránky, upravovat fotky, pracovat s vektorovými křivkami či naprogramovat základní funkce pro webové aplikace. Program vyvrcholí pátečním setkáním v CTP Czechitas House, kde si účastnice vyzkouší hackathon a den zakončí slavnostním galavečerem.

To, že IT není zrovna cesta, kterou by se každá středoškolačka vydala, neznamená, že si svět počítačů nezamiluje. V minulých letech si dívky například vyzkoušely virtuální realitu, roztančily robota, dostaly se na exkurze do velkých IT firem jako jsou SAP či Honeywell, a na závěr zažily hackathon, kdy za jediný den dokázaly v týmu vytvořit aplikaci, hru a dokonce i webovku. 

Pro více informací a přihlášení se podívejte zde. Tento týden navíc Czechitas slaví Den dětí slevou 30 % na Letní školu IT! Přihlas se a v přihlášce uveď kód “czchts30". Sleva platí do konce týdne.

Ohodnoť článek

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky IT, Brno, Letní škola, Czechitas

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.