čtvrtek 13. května 2021 Servác

Jako v autoškole. Záchranáři si procvičují jízdy s devítitunovým speciálem

Devítitunová posila jihomoravských záchranářů vyjela v uplynulých týdnech do ulic i na sídliště. Řidiči si tak procvičují jízdu v obtížnějším terénu. Nový vůz využijí při větších nehodách a převozech pacientů.

Speciální vůz určený k péči o pacienty při mimořádných událostech prochází zatěžkávací zkouškou - záchranáři jej testují na úzkých a frekventovaných vozovkách plných zatáček.

Cílem cvičení totiž není procvičit jízdu na rovných silnicích první třídy nebo na dálnici. Se speciálem, který dostal symbolické číslo 155, trénují řidiči v terénu, ulicích měst nebo na sídlišti. 

„Je nezbytné, aby si naši řidiči co nejlépe procvičili řízení devítitunového vozu Mercedes-Benz Atego a osvojili si jeho jízdní vlastnosti,“ vysvětlila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová

Speciál najde uplatnění při dopravních nehodách s větším množstvím zraněných, u požárů výškových domů či na sportovních a kulturních akcích. Kapacita při ošetření jsou maximálně čtyři ležící pacienti a pět sedících nebo jeden ležící a patnáct sedících. Při transportu může být v autě devět osob včetně zdravotníků.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ZZS JMK

Štítky auto, záchranáři, speciál, jízda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.