neděle 16. května 2021 Přemysl

Hasiči často vyjíždí zachraňovat přimrzlé labutě, ptáci ale obvykle pomoc nepotřebují

Lidé pravidelně každou zimu často volají hasiče, aby pomohli přimrzlým labutím na vodní hladině. To se však stává velmi zřídka. Zatím ale led téměř nepotkáme, i tak se ale hasiči připravují na následující zimní období.

Na tísňovou linku pravidelně volají lidé, kteří prosí hasiče o záchranu přimrzlých labutí, kachen a jiných opeřenců na ledových plochách. Letos je zima zatím velmi mírná a hasiči tak nemuseli tyto události řešit.

S přituhující zimou se ale objevují podobné telefonáty, jako například i včera před polednem. To břeclavští hasiči vyjížděli na záchranu jedné takové přimrzlé labutě nedaleko Lanžhota. Po příjezdu a vstupu na led ale zjistili, že pták se má volně k pohybu, z ledu se zvedl a odešel. Poté labuť zamávala křídly a odletěla.

„Naše jednotky jsou i nadále připraveny vyjíždět k záchraně lidí a zvířat na vodních hladinách. V případě labutí však ve většině případů záchrana není nutná. Zvířata na hladině odpočívají a šetří energii. Pokud by lidé měli podezření, můžou zkusit opeřence vyplašit a zjistit, zda odletí." uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Ohodnoť článek

Foto Hzs jmk

Štítky Labuť, hasiči, jmk, záchrana

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.