čtvrtek 21. ledna 2021 Běla

V Brně začalo očkování v domově pro seniory

První vakcíny proti koronaviru dorazily v Brně i do domova pro seniory. Tým zdravotníků Fakultní nemocnice u sv. Anny dnes očkuje proti onemocnění COVID-19 klienty brněnského Domova pro seniory Vychodilova, celkem zdravotníci naočkují 140 obyvatel zařízení.

Očkování bude probíhat v komfortu jejich jednolůžkových pokojů a zabere několik hodin. „Jsme rádi, že můžeme takto přispět k ochraně rizikové populace a umožnit našim starším spoluobčanům se co nejrychleji vrátit k jejich obvyklému způsobu života, především k možnosti opět neomezeně vidět své blízké. V současné době probíhají intenzivní jednání o očkování naším týmem i v dalších domovech,“ uvedl lékař Libor Urbánek, který tým vede.

Brno pokračuje v očkování. První vakcíny dostaly i další nemocnice na jihu Moravy, hejtman se nechá očkovat v lednu

Fakultní nemocnice Brno dnes pokračuje v očkování proti nemoci-19. V neděli podstoupilo očkování v brněnských fakultních nemocnicích zhruba sedmdesát lidí. Dnes by chtěla jen bohunická nemocnice očkovat asi 500 lidí. Očkují se zaměstnanci na...

„Vážíme si toho, že můžeme být součástí „první vlny“ očkování, pro naše klienty i pro nás je to určitě velmi důležitý okamžik. Věříme, že díky tomu již budou moci v letošním roce žít v domově běžný život a časem se i potkávat s příbuznými,“ dodal ředitel Domova pro seniory Vychodilova Brno Petr Němec. Podle něj se očkování týká všech jejich klientů. Druhou dávku vakcíny obdrží senioři za 21 dní, očkovat je znovu přijedou týmy z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

V Brně se očkuje od neděle 27. prosince. Jako první si nechal vakcínu proti koronaviru aplikovat ministr zdravotnictví Jan Blatný. Tisíce vakcín v prvních vlnách jsou určeny pro zdravotníky, záchranné složky a nejvíce ohrožené skupiny obyvatel. Na veřejnost by měla přijít řada nejdříve v únoru.

Ohodnoť článek

Foto FNUSA | Zdroj s použitím TZ

Štítky domov pro seniory, vychodilova, brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.