úterý 26. ledna 2021 Zora

Brno přispěje školám na modemy a datové balíčky, aby zvládly distanční výuku

Brno přispěje školám 613 tisíci korun na modemy a datové balíčky kvůli zajištění distanční výuky na základních školách v Brně. Kvůli epidemiologické situaci se bude vyučování řešit distanční výukou i v dalším období. Vybavení poputuje do 13 škol. Rada města příspěvek schválila, teď musí na prosincovém jednáni souhlasit i Zastupitelstvo.

Rada města Brna schválila 613 tisíc korun na pořízení modemů a datových balíčků pro zajištění distanční výuky na základních školách zřizovaných městem Brnem. Kvůli koronavirové pandemii bude nutné udržovat distanční výuku i v dalším období. 

Proto jsme se rozhodli situaci řešit a pořídíme pro 195 žáků vysokorychlostní modemy LTE USB a datové balíčky vysokorychlostního internetu s FUP 60GB, které budou moci využívat od ledna do června příštího roku,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík. 

Vybavení pořízené z příspěvku od města poputuje do 13 brněnský h škol. „Konkrétně se jedná o ZŠ Bakalovo nábřeží, ZŠ Bosonožská, ZŠ Bosonožské náměstí, ZŠ Čejkovická, ZŠ Gajdošova, ZŠ Jihomoravské náměstí, ZŠ Kneslova, ZŠ Křenová, ZŠ Merhautova, ZŠ nám. 28. října, ZŠ nám. Republiky, ZŠ Slovanské náměstí a ZŠ Vejrostova,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Příspěvek 613 tisíc korun pro školy schválila Rada města, nyní schvalování příspěvku na pořízení modemů a datových balíčků čeká na prosincovém zasedání i zastupitele města Brna.

Ohodnoť článek

Foto Pixabay.com

Štítky Internet, distanční výuka, školy, brno, jmk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Kudera

Modemy? V jakem stoleti zije slecna redaktorka?

pátek, 4. prosince 2020, 09:27

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.