Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Z ruční myčky v Křižíkově ulici vycházejí nablýskaná osobní auta, ale třeba i náklaďáky či jeřáby

PR článek

Autoři | Foto Archiv MYJÓMI

Nejenom osobní, ale i obytná auta, náklaďáky nebo dokonce jeřáby a další stroje těžké mechanizace vycházejí vypulírované do nejvyššího lesku z ruční myčky brněnské firmy MYJÓMI družstva invalidů. Myčka už šest let funguje v královopolské Křižíkově ulici coby první provozovna MYJÓMI a stávajících šest zaměstnanců – pět mužů a jedna žena -  v čele s jejich vedoucí Janou Svobodovou se snaží vyjít vstříc každému zákazníkovi.

 „Ruční mytí má svoje výhody, protože pečlivá údržba chrání lak i karoserii. V kartáčích v automatické myčce se mohou například zachytit kamínky, které pak poškrábou lak, navíc kartáče se narozdíl od lidských rukou nedostanou všude. My to bereme klasicky – oplach, pak kbelík se šamponem a kvalitní houba, další opláchnutí, vysušení, vyleštění… Máme k dispozici různé mycí programy, záleží na tom, co si zákazník vybere. Mimo mytí karoserií provádíme i kompletní vyčištění interiérů vozidel včetně vytepování sedadel,“ popsala vedoucí ruční myčky Jana Svobodová. 

Foto: archiv MYJÓMI

Špinavé odvezou, čisté přivezou

MYJÓMI je družstvo invalidů, které se primárně zaměřuje na zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Status OZP nebo OZZ má v MYJÓMI standardně okolo 90 % zaměstnanců. Pracovní uplatnění zde nachází lidé s tělesným, smyslovým, mentálním i kombinovaným postižením a osoby s duševním onemocněním.

Výhodou, která šetří čas zákazníka, je takzvaný pick-up servis, který je stále více využíván. Klient tak nemusí svoje auto do myčky přivézt a po provedené očistě si ho zase odvézt, protože i o to se postarají zaměstnanci. Na smluveném místě a ve smluvenou dobu si auto vyzvednou a stejným způsobem jej pak majiteli zase předají. Tato služba zatím funguje hlavně po Brně.

„V průměru jde o dvě nebo tři cesty tam a zpátky denně. Vyžaduje to dobrou logistiku, aby na sebe cesty navazovaly, protože počet zaměstnanců je omezený. Pick-up servis nabízíme převážně po Brně, jsou ale i výjimky, a pokud je to časově možné, domluvě se nebráníme – jeli jsme například i do Kuřimi nebo do Bílovic nad Svitavou,“ sdělila vedoucí automyčky s tím, že pick-up servis se týká výhradně osobních aut, k jejichž řízení je třeba průkaz skupiny B. 

Ruční umytí vozidla může trvat od „rychlého oplachu“, který zabere necelou půlhodinu a zahrnuje pouze umytí karoserie a většinou není třeba se na něj předem objednávat, až po čtyři až pět hodin práce, kdy se na autě i v něm umyje a vyčistí kompletně všechno. Ohlasy od spokojených zákazníků pak do myčky přivádějí nové klienty. 

Foto: archiv MYJÓMI

„Přijíždějí k nám například na doporučení svých známých, a když jsou s našimi službami spokojeni, vracejí se a zase nás doporučují dál. Nedávno třeba přijel pán s velkým obytným autem, že na nás dostal doporučení, a opravdu odjel spokojený. Tohle nás vždycky moc potěší. Recenze na myčku jsou tak z devadesáti procent pozitivní, což pro nás znamená, že svoji práci děláme dobře. Máme už řadu stálých klientů, umýváme jak firemní, tak i soukromá auta,“ upřesnila Jana Svobodová. 

Když si spolu lidé „sednou“

Provoz ručního mytí vozidel byl otevřen 1. 7. 2014, tehdy se začalo v šesti členném týmu. Dnes MYJÓMI provozuje také montážní nebo šicí dílny v Brně, Svitavách, Chocni, Břeclavi nebo Třebíči. Za tu dobu se firma vzrostla natolik, že celkem zaměstnává přes 400 zaměstnanců.

Sehraný tým pracovníků, kteří se navíc při své každodenní činnosti musí „popasovat“ s různými typy svého zdravotního znevýhodnění, prověřuje i pokračující koronavirová krize. Na jaře také myčka prošla dvoutýdenním vládou nařízeným distancem, zákazníků výrazně ubylo a do normálu se situace vrátila až v průběhu léta. Co bude následovat dál v souvislosti s druhou vlnou koronaviru, je otázkou. „Zatím fungujeme normálně, ale nikdo neví, co bude zítra, pozítří nebo příští týden,“ poznamenala vedoucí.

Foto: archiv MYJÓMI

A plány, případně nějaké přání do budoucna? „Postupem času bude třeba nakoupit novou techniku, a to není levná záležitost, pokud by se měla obměnit naráz. O finanční náročnosti akce jsme se už přesvědčili, kdy jsme měnili leštičku.  Na to by se pak hodilo disponovat neomezeným množstvím peněz,“ řekla s úsměvem Jana Svobodová.  „Jsem moc ráda za skvělou partu lidí, která v tomto složení funguje už několik let, protože vím, že se na ně mohu vždycky spolehnout. A to je při práci hodně důležité,“ doplnila vedoucí myčky. 

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky myjómi, ruční myčka, Brno, auta, jeřáby, kamiony, myčka, Jana Svobodová, koronavirová krize, jeřáb

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.