úterý 20. října 2020 Vendelín

Muži v Brně se zastavilo srdce, ochotní svědci mu díky veřejnému defibrilátoru zachránili život

Díky veřejnému automatizovanému externímu defibrilátoru a spoustě ochotných svědků se podařilo zachránit život staršímu muži, kterému se při procházce po ulici se svým kamarádem udělalo nevolno a zastavilo se mu srdce. Ještě než přijeli zdravotníci, podařilo se lidem okolo přivést muže zpátky k životu.

Předevčírem okolo poledne měl obrovské štěstí muž ve středním věku, který se se svým kamarádem vydal na procházku. Šli spolu po ulici, když se jednomu z nich udělalo špatně. Nešlo ale o obyčejnou nevolnost, nastupující slabost mu totiž způsobila zástavu srdce. Shodou velmi šťastných náhod se nedaleko od nich nacházel veřejně dostupný automatizovaný externí defibrilátor a v okolí bylo dostatek lidí. 

Svědci, kteří muže v nouzi uviděli, okamžitě začali poskytovat první pomoc, čímž spustili záchranný řetězec. Ve spolupráci s operátorem na tísňové lince prováděli resuscitaci a z nedalekého boxu vyzvedli defibrilátor. Přístroj doporučil výboj, díky kterému se obnovil krevní oběh muže v bezvědomí. Ještě před příjezdem zdravotníků už pán přišel znovu k sobě. 

„Zdravotníci v terénu poskytli nezbytné zajištění pacienta a po ošetření jej převezli do nemocnice k další péči. Pacientovi přejeme brzké uzdravení a děkujeme všem, kteří se zapojili do záchranného řetězce. Všechny články zafungovaly skvěle.“ popisují zdravotníci šťastný konec. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo42 čtenářů

Foto ZZS JMK

Štítky záchrana, defibrilátor, brno, komín

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.