čtvrtek 1. října 2020 Igor

Na Českou republiku se ženou silné bouřky, v pondělí i úterý hrozí přívalové deště

Silné bouřky, které by měly doprovázet přívalové srážky. Tak vypadá aktuální výhled počasí na následující dny. Výstraha platí i pro Jihomoravský kraj. Očekávat můžeme až 40 milimetrů srážek.

Teploty se během dnešního dne vyšplhají až na 31 stupňů. Během dne by se ale měly objevit i bouřky. Před nimi meteorologové varují v rozšířené výstraze. „Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ uvedli meteorologové. 

Během noci na úterý by měl být podle meteorologů relativní klid. Bouřky však mají udeřit opět během úterního dne. Výstraha meteorologů před silnými bouřkami platí pro Ústecký, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Jihomoravský a Zlínsky kraj a pro Vysočinu. 

Ojediněle by se měly vyskytnout i přívalové deště, které by mohly rozvodnit malé toky. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Lidé by měli sledovat vývoj a postup bouřek na výstupech z meteorologických radarů na internetu nebo v aplikaci mobilního telefonu. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky bouřky, deště, jihomoravský kraj, výstraha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Tomík Všianský

Teď už víme, že opět jen slibovali že zaprší. Už po pátý sliby že zaprší a pak ani kapka. Tak nestrašte lidi.

pátek, 14. srpna 2020, 14:59

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.