pátek 14. srpna 2020 Alan

Brno vymění trafostanici u budoucího koncertního sálu za dům na Starobrněnské

Brno udělalo další významný krok směrem ke stavbě Janáčkova kulturního centra. Před novým koncertním sálem má totiž vzniknout náměstí, které ponese jméno po prvním rektorovi JAMU Ludvíku Kunderovi. V prostorech budoucího náměstíčka však dnes stojí trafostanice hotelu International. Město se nyní s vlastníky hotelu domluvilo na směně. Za trafostanici nabídne dům na Starobrněnské 20. Společně nyní vyberou odhadce, který určí cenu nemovitostí. Případný rozdíl v ceně doplatí majitel hotelu.

Jednání o výměně začala už za minulé vládní koalice. Současná trafostanice by totiž výrazně zasahovala do prostoru před budovou koncertního sálu. „Odstranění trafostanice pomůže nově vznikajícímu Janáčkovu kulturnímu centru, proto je tak důležité
a aktuální. Díku tomu vznikne u nového koncertního sálu důstojný prostor, který hrdě ponese jméno prvního rektora JAMU Ludvíka Kundery,“ 
uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

Budova trafostanice vedle hotelu International, foto: Martin Šeda, Brněnská Drbna

Výměna za dům s obchody a kancelářemi v historickém centru

Brněnští radní tento týden souhlasili se záměrem směnit pozemek s trafostanicí za pozemek s budovou na Starobrněnské 20. „Jde o dům s pronajímanými obchodními a kancelářskými prostory. Pokud ke směně, o kterou město usiluje asi 15 let, konečně dojde, práva a povinnosti z aktuálních smluv samozřejmě přejdou na nového vlastníka,“ ubezpečil radní pro oblast majetku Róbert Čuma (Piráti).

Budova na adrese Starobrněnská 20, foto: Martin Šeda, Brněnská Drbna

„Jde o další významný milník, který posouvá stavbu dopředu. Máme z toho radost. Róbert Čuma a kolegové na majetkovém odboru odvedli výbornou práci. Nový koncertní sál je pro nás nejdůležitější investiční projekt v kultuře," pochvaloval si radní pro kulturu Marek Fišer (za Piráty).

Znalec určí ceny, rozdíl majitel hotelu doplatí

Na obě nemovitosti teď zpracuje posudky jeden znalec, na kterém se obě strany shodnou. „Rozdíl ceny směnovaných nemovitých věcí je hotel International připraven doplatit penězi,“ dodal Róbert Čuma.

Pohled na trafostanici a hotel International od staveniště nového sálu, foto: Martin Šeda, Brněnská Drbna

Nová koncertní síň vyroste na rohu Besední a Veselé. Půjde o moderní sál s dokonalou akustikou, který bude sloužit především Filharmonii Brno. Jeho kapacita bude 1100–1200 diváků. Projekt má platné stavební povolení, se zahájením stavby město počítá do dvou let.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Foto Martin Šeda

Štítky Janáčkovo kulturní centrum, koncertní sál, výměna, trafostanice, dům, starobrněnská 20

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Gustav Stolař

...a v získaném domě na Starobrněnské si hotel Internacionál zřídí výrobnu loučí aby jeho hosté měli čím svítit ...

pátek, 3. července 2020, 10:22

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.