Druhou šanci k životu dostal pan Tomáš, kterého před několika dny zasáhl proud vysokého elektrického napětí. Po úrazu upadl do bezvědomí a nedýchal. Jeho blízcí ho však později spolu se záchranáři přivedli zpět k životu.
Pan Tomáš z Brřeclavska se před pár dny podruhé narodil. Na pomoc mu po zasažení stejnosměrným elektrickým proudem vysokého napětí vyjel tým záchranářů, podle popisu svědků totiž ležel v bezvědomí a nedýchal. Opěrátorka zatím jeho blízkým vysvětlovala, jak se o postiženého mají postarat, než pomoc dorazí, a ti mu proto provedli resuscitaci stláčením hrudníku, aby obnovili krevní oběh.
Když záchranáři přijeli a muže připojili na monitor, zjistili, že srdeční rytmus je defibrilovaný, proto podali první výboj.
„Pokračovali jsme v resuscitaci, poskytli kyslík a chystali podání léků. Byla to velká úleva, když srdce již po prvním výboji a celkem po 14 minutách od zahájení laické resuscitace obnovilo svou činnost a pacient začal dýchat.“ popisuje událost Kateřina Oborská, jedna z lékařek, která u případu zasahovala. Společně s kolegy Silvií Fojtíkovou a Lubomírem Filáskem se následně o pana Tomáše postarali.
„Nesmíme zapomenout pochválit také pacientovy blízké, kteří masáž prováděli opravdu kvalitně, a operátorku, která je naváděla. Jejich podíl na šťastném konci příběhu je významný,“ dodává spokojeně lékařka.
Pan Tomáš je už v pořádku a přišel posádce poděkovat na hustopečskou základnu. „Vlastně jsem se podruhé narodil. Vy záchranáři děláte náročnou a obdivuhodnou práci. Moc děkuji, jsem opravdu rád, že jste mě vrátili zpět do života, mám tady svou milovanou rodinu a ještě spoustu plánů,“ říká s úsměvem vděčný pacient při dojemném setkání.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Nějak se mi nezdá, že by lidské srdce začalo po průchodu stejnosměrného proudu fibrilovat, což je mimochodem v článku špatně, srdeční rytmus se stává fibrilovaným, ovšem většinou při úrazu střídavým proudem. Proto se poté DEfibriluje DEfibrilátorem :)