čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Malé Lauře se do porodnice nechtělo. Na svět se vydala v sanitce na polní cestě

Místo porodnice se holčička rozhodla zařídit svým rodičům trochu více adrenalinu a na svět se vydala už po cestě v sanitce. Zdravotníci proto vůz odstavili na polní cestu, kde se narodila zdravá a čilá Laura.

Ve čtvrtek odpoledne vyjela sanitka s lékařskou posádkou na Břeslavsko k mamince, která náhle začala rodit. Mladou ženu zdravotníci vyšetřili a naložili do sanitky, aby mohla dát život svému miminku v pohodlí nemocnice. Děťátko ale se záchranáři důrazně nesouhlasilo a rozhodlo se, že chce poznat svět okamžitě.

Řidič proto sanitku zastavil na polní cestě nedaleko Velkých Pavlovic, kde se narodila holčička.

„Maminka byla naprosto skvělá. Statečná a báječně spolupracovala. Miminko hned začalo plakat, což je samozřejmě vždy dobré znamení. Dali jsme je na bříško šťastné mamince a věřte, že tohle je pohled, který se vám neokouká. Pro mě osobně to byl už myslím sedmý porod, u kterého jsem v rámci své práce na záchrance asistovala, ale kolegyňka tenhle nádherný pocit zažila poprvé. Všichni zúčastnění byli moc šikovní a výsledkem je zdravé děťátko,“ usmívá se spokojeně Kateřina Oborská, jedna z asistujících lékařek při porodu. Holčička dostala jméno Laura.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto ZZS JMK

Štítky Miminko, břeclavsko, pole, porodnice, záchranáři, JMK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.