čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Strážníci zachránili z pětimetrového výkopu sojčátko, jeho sourozenec bezradně pobíhal okolo kolejí

Dvě sojčí mláďata se rozhodla vyzkoušet si létání v centru města a málem je tento nápad stál život. Jeden z ptačích sourozenců neukočíroval svůj let a spadl do pětimetrového výkopu na Solniční. Na pomoc mu pak přispěchala hlídka strážníků, která obě sojčata odvezla do bezpečí ptačího centra.

S nástrahami lidského světa se ve středu v centru města nedokázala vypořádat dvě zhruba měsíční mláďata sojky. Pravděpodobně zkoušela své letecké dovednosti a jednomu z nich se nešťastně podařilo spadnout do mětimetrového výkopu na Solniční a ven se mu z něj stále nedařilo vylézt. Jeho sourozenec bezradně pobíhal kolem a u tramvajových kolejí se možná snažil marně přivolat pomoc. 

Zasáhnout se proto rozhodla hlídka strážníků, kteří šli právě okolo. Zabojovali o ptačí život a sojčátko se jim po několika minutách povedlo vytáhnout ven Spolu s druhým mládětem je pak hlídka v krabici odvezla ke specialistům do ptačího centra. 

Jedno mládě bylo v pořádku, druhé potřebovalo ošetřit poškozené opeření. Obě sojčata jsou nyní umístěna v poúrazovém boxu ve společnosti straky a vrány. Mají se čile k světu a hned jak to bude možné, vrátí se zpátky do přírody.“ dopoveděl šťastný konec příběhu mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Mpb

Štítky Sojka, brno, strážníci, centrum, záchrana

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.