čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

V Žebětíně vznikne nová ulice Ke Středisku, u nového koncertního sálu zase náměstí Ludvíka Kundery

Brno se pomalu rozrůstá, v Líšni a Žebětíně vzniká nová zástavba a změny přijdou i v centru města. U budoucího koncertního sálu by tak mělo vzniknout nové náměstí, které ponese jméno brněnského rodáka Ludvíka Kundery.

S novým koncertním sálem dostane Brno také nové náměstí. Mezi ulicemi Besední a Veselá by mělo vzniknout příjemné místo pro potkávání lidí. To město doporučilo pojmenovat náměstí Ludvíka Kundery po jednom z nejvýznamnějších brněnských rodáků. 

„Těší mě, že tak můžeme vzdát hold dalšímu brněnskému rodákovi, významnému klavíristovi a muzikologovi Ludvíku Kunderovi, který byl i prvním rektorem Janáčkovy akademie múzických umění,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Budoucí výstavba vznikne také v Žebětíně. Tady se domy rozrostou od ulice Hostislavovy směrem k potoku Vrbovci mezi lokalitou Kamechy a Pekárna nová ulice. Název ponese Ke Středisku, který by obyvatelům Brna měl připomínat bývalé a již zrušené zemědělské družstvo. 

I Líšeň se dočká novinek. Díky výstavbě rodinných domů a dalších objektů se v Líšni prodlouží ulice Houbařská. Nové názvy musí ještě schválit Zastupitelstvo města Brna, a to v červnu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto vizualizace JKC

Štítky náměstí, brno, veřejné prostranství, vizualizace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.