neděle 31. května 2020 Kamila

Pomáháme sestřičkám. Nová iniciativa materiálně i morálně podporuje zdravotní sestry

Dodat energii i morální podporu zdravotním sestrám v aktuálním boji proti koronaviru má za úkol nová iniciativa Pomáháme sestřičkám. Ta vznikla na základě spolupráce pojišťovny Generali a České asociace sester.

Pomoc sestrám putuje napříč nemocnicemi v České republice. „Sestry i nelékaři to mají v této době opravdu velmi těžké, dělají přesčasy, aby se zvládli postarat o nemocné. Často se to děje bez přestávek a odpočinku. Nevíme, jak tato situace bude dlouho trvat, proto vítáme jakoukoliv pomoc, která sestřičkám pomůže přečkat toto složité období,“ uvedla prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová.

Iniciativa už pomáhala i v Brně- Ve Fakultní nemocnici u Sv. Anny a v Masarykově onkologickém ústavu ve čtvrtek zdravotní sestry měly možnost zdarma se občerstvit výběrovými potravinami a nabrat energii díky kvalitní kávě. Stejná podpora už tento týden proběhla v nemocnicích v Olomouci, Praze, Litoměřicích, Ústí nad Labem, Hradci Králové nebo Ostravě. Příští týden bude pokračovat v dalších městech.

Iniciativa tak již od začátku rozdala přes 4 tisíce sendvičů, 1500 jogurtů, čtyři a půl tisíce balených vod, 1500 kkoláčů a přes tři stovky káv. 

Morální podpora i na dálku

Na podporu sestřiček vznikl také web. Na stránkách www.pomahamesestrickam.cz se sdružují pozitivní vzkazy sestřičkám od lidí z celé republiky. Poděkovat lze zasláním vzkazu přímo přes Facebook nebo přes Instagram. Vzkazy z obou sociálních sítí se sejdou společně na výše jmenovaném webu, kde si je sestřičky mohou přečíst. Stačí napsat veřejný příspěvek a přidat k němu označení stránky v podobě @Pomáháme sestřičkám nebo použít hashtag #pomahamesestrickam. 

Vzkazy se také budou promítat na obrazovkách vybraných nemocnic v České republice. Možnosti zanechat svůj vzkaz přitom už využila celá řada osobností, jako jsou Leona Machálková, David Koller, Aleš Háma, Pavel Šporcl nebo Matěj Ruppert. A další se přidávají.

Jsme tady pro vás #pomahamesestrickam

Příspěvek sdílený Deny Hajduchová (@de.ny9107),

Jen akutní případy

Zdravotním sestřičkám je možné usnadnit jejich práci i sérií dalších opatření Pomoci lze tak, že každý zváží nutnost vyhledat lékařskou pomoc. Chodit do nemocnice by se v současné situaci mělo pouze tehdy, pokud je to skutečně nutné. Ne všechny případy vyžadují akutní ošetření. Pro zvládnutí současné situace je bezpodmínečně potřebné, aby zdravotnictví nebylo přetížené. Tedy včetně zdravotnického personálu.

Pomozte rodinám sester

Máte v okolí nebo mezi známými nějakou sestru? Určitě bude ráda za jakoukoliv pomoc. Pohlídejte jí děti, pomozte s nákupem nebo jí třeba upečte koláč. Za každou ušetřenou sílu vám bude velmi vděčná.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Pomáháme sestřičkám | Zdroj s použitím TZ

Štítky Pomáháme sestřičkám, zdravotní sestry, brno, pomoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.