středa 13. listopadu 2019 Tibor

Při výcviku vybuchl vojákům na Vyškovsku granát. Tři se zranili, jeden těžce

Při výcviku v hodu granátem byli v pondělí ve vojenském prostoru Březina u Vyškova zraněni tři vojáci, jeden z nich těžce. Vážně zraněného přepravil vrtulník ve stabilizovaném stavu do Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích. Událost vyšetřuje Vojenská policie. Potvrdil to Tomáš Maruščák z tiskového oddělení generálního štábu.

„Tři vojáci byli dnes po poledni zraněni při výcviku v hodu granátem ve Vojenském výcvikovém prostoru Březina. Jeden z vojáků byl zraněn těžce, do Fakultní nemocnice Brno byl letecky transportován ve stabilizovaném stavu," uvedl Maruščák. Mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová řekla, že dva další s lehčími až středně těžkými zraněními byli převezeni do Vojenské nemocnice Brno.

„Událost je předmětem šetření Vojenské policie. Armáda rodinu těžce zraněného vojáka vyrozuměla," dodal Maruščák.

Výbuchem munice se armáda zabývala i v září 2017, při incidentu tehdy zemřel ve vojenském areálu ve vyškovských Dědicích jeden člověk. Druhý utrpěl zranění oka. Podle vyšetřování za tehdejší explozi v budově Jugo mohla neodborná manipulace s municí. Neštěstí se odehrálo ve veřejnosti nepřístupných sklepních prostorách, které využívala Vojenská policie. Trestní stíhání vyšetřovatelé odložili, protože hlavní podezřelý při explozi zemřel. Podle tisku vybuchl granát.

Vojenský prostor Březina leží nedaleko vyškovské vojenské akademie, která jej proto používá k výcviku.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky výbuch, granát, vojáci, cvičení, březina, vyškov

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.