pondělí 17. února 2020 Miloslava

Dopravní hřiště v Lužánkách dostane nové osvětlení

Lužánecký park dostane nové osvětlení, a to u dětského dopravního hřiště u Pionýrské. Dnes se na nových pouličních lampách shodla rada města. Výběrové řízení na zhotovitele už probíhá, výběrová komise se sejde příští týden. Stavba by měla začít ještě tento měsíc.

Lužánky se zas o něco prosvětlí. Dopravní hřiště u Pionýrské by mělo být v brzké době osvětleno novými lampami. Výběrové řízení na zhotovitele v současné době už probíhá, nabídky si výběrová komise projde příští týden. 

„Jakmile vybereme zhotovitele, může stavba začít, nejlépe ještě nyní v říjnu. Celkem se v úseku od křižovatky Drobného–Pionýrská, po obvodu dětského hřiště po veřejný gril, rozmístí 14 sloupů veřejného osvětlení s LED žárovkami. V rozpočtu na to máme vyhrazený 1 milion korun, přesnou částku však budeme znát po ukončení výběrového řízení,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Design lamp město vybere s památkáři

Stavbaři položí nových 455 m rozvodů a 65 m přeložky. Sloupy budou ocelové, oboustranně zinkované a jejich barevný odstín bude konzultován s pracovníky Národního památkového ústavu. Park je totiž prohlášen za národní kulturní památku. Okolní stavby by zřizováním lamp být nijak omezeny neměly. 

Stavba nevyžaduje žádné související investice. Akce zajišťuje Veřejná zeleň města Brna, která park spravuje, a to včetně provedení zadávacích řízení, výběru zhotovitele a uzavření smlouvy.

Foto ProMaminky.cz

Štítky Lužánky, osvětlení, park, dopravní hřiště

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.