úterý 28. ledna 2020 Otýlie

Autobusák u Grandu prošel rekonstrukcí. Cestující mohou nově využít toalety nebo čekárnu

Brněnské autobusové nádraží u Grandu prošlo významnou rekonstrukcí. Cestující tak mohou nově využít čekárnu nebo toalety Nádraží je nově i bezbariérové. Po rekonstrukci naopak zmizely prodejní stánky.

Autobusové nádraží u Grandu odbaví denně cca 150 vnitrostátních a mezinárodních spojů. Dopravní podnik města Brna, který má stanici na starost, během letošního jara a léta investoval do její opravy 19 milionů korun. Cestující tak mohou čekat na svůj autobus pohodlněji. 

Bezbariérový přístup a zázemí pro řidiče

Během dvou etap zvládli stavbaři opravit nástupiště a památkově chráněnou střešní konstrukci, přibyly zde veřejné toalety a zázemí pro cestující a řidiče.

Povrch nádraží je nově vyasfaltovaný, na nástupišti je položená dlažba. Příchod k nástupištím je nyní bezbariérový, s vodícími liniemi pro nevidomé. Naopak zmizely stánky s občerstvením a předprodejní stánky dopravců.

Na podzim chystá dopravní podnik doplnit pro lepší navigaci elektronický informační panel s odjezdy autobusů a 3D model nádraží s popisky v Braillově písmě pro snadnější orientaci osob se zrakovým postižením.

Foto MMB | Zdroj MMB

Štítky autobusové nádraží, grand, rekonstrukce, toalety, čekárna

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.