sobota 30. května 2020 Ferdinand

Před hlavním nádražím v Brně začal hořet plyn u stánku s kávou, dva lidé skončili v nemocnici

Dva lidé se v pátek večer zranili při požáru stánku s kávou u vchodu do haly brněnského nádraží. Mladý muž pracující stánku skončil s popáleninami v nemocnici, jeho kolegyně se nadýchala zplodin.

Hořel pojízdný prodejní stánek kávy Kofi Kofi v Nádražní ulici. „Ještě před naším příjezdem hasili stánek lidé pomocí přenosného hasicího přístroje. Stánek jsme uhasili za několik minut," uvedl mluvčí hasičů.

Nedošlo k výbuchu, ale zahoření plynu

Zároveň popřel informaci, která se v souvislosti s požárem objevila na sociálních sítích i v některých médiích, že ve stánku nastal výbuch. „V žádném případě nedošlo k výbuchu. Hned vedle stánku je okno, které by bylo v případě exploze rozbité, to se ale nestalo. Vzhledem k tomu, že šlo o plyn, mohlo dojít k rychlému zahoření plynu, což může vypadat jako výbuch," upřesnil mluvčí.

Mladý muž, který stánek obsluhoval, se při vznícení stánku popálil a záchranáři jej odvezli na popáleninové centrum nemocnice v Bohunicích. Jeho kolegyně se nadýchala zplodin. „Na místě jsme ji ošetřili a převezli do Nemocnice Milosrdných bratří," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Výše způsobené škody zatím nebyla stanovena, příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel.

Autoři | Foto Facebook / Ilja Slavkovic-Raco

Štítky stánek, plyn, požár, hvní nádraží, kofi kofi

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.