neděle 15. prosince 2019 Radana

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Daruj krevní plazmu, zachráníš život

V Brně vznikl unikátní projekt pro pomoc potřebným. Společnost Cara Plasma, která provozuje dárcovské centrum krevní plazmy, vytvořila projekt s názvem Pomáhat je lidské. Rozhodla se, že bude v rámci tohoto projektu pomáhat potřebným. 

Jak pomáhat?

Cara Plasma daruje za každý váš odběr krevní plazmy 10,-Kč. Třeba v Brně ve spolupráci s Yoga housem, pomáhají Štěpánkovi, který se narodil předčasně. Lektoři chodí darovat krevní plazmu a vzdávají se náhrady nákladů, kterou darují Štěpánkovi. 

Může pomoci každý?  

Ano, může a je to jednoduché stačí přijít co nejčastěji darovat krevní plazmu v období od 21. 6. do 30. 9. 2019 a společnost Cara Plasma za každý odběr krevní plazmy provedený v brněnské Olympii věnuje 10 Kč Štěpánkovi. Každý váš odběr pomůže dvakrát, jak Štěpánkovi, který potřebuje zvláštní péči, tak i lidem pro které jsou léky z krevní plazmy životně důležité. A to už stojí za to pomáhat, nemyslíte?

Co je to krevní plazma? 

Krevní plazma je tekutina, která se nedá nijak uměle vyrobit a slouží pro výrobu nenahraditelných léků.  Obsahuje 90% vody, 2% minerálních látek a 8% plazmatických bílkovin.

Komu léky z krevní plazmy pomáhají?

Léky z krevní plazmy se využívají například při velkých operacích, po vážných nehodách, pomáhají při léčbě rakoviny, hemofilie a u lidí s poruchami imunity. Každý váš odběr tudíž může někomu zachránit život. Více než jeden milion dětí a dospělých po celém světě potřebuje léky vyrobené z plazmy. A společně jim můžeme pomoci

Bolí to?

To je častá otázka prvodárců krevní plazmy. Nebolí a je to velmi podobné odběru krve. Při každém odběru plazmy dárce prochází lékařskou zdravotní prohlídkou společně s krevním obrazem. Taky vás otestují a zjistí, zdali netrpíte nějakým infekčním onemocněním (HIV, žloutenka, syfilis, atd.). Máte tedy pravidelný přehled o svém zdravotním stavu. Celý proces odběru plazmy je zcela bezpečný a trvá přibližně 45 minut. 

 Kdo a jak často může darovat krevní plazmu?  

Darovat může zdravý člověk ve věku 18-60 let s váhou mezi 50 až 130kg. V intervalu až 1x za 14 dní. Pokud chodíte darovat i krev, je třeba pamatovat na rozestupy mezi odběry. Mezi krví a plazmou jsou to minimálně 4 týdny a mezi plazmou a krví to jsou týdny dva.

Je dárcovství plazmy bezplatné?  

Jako dárce plazmy máte nárok na spoustu benefitů. Například si každý odběr můžete odečíst 3000 Kč z daně z příjmu a to až do výše 15% ze základu daně, zároveň máte nárok na den placeného volna a nebo vám nabídnou náhradu ve výši 600 Kč za každý odběr.  

Nebuďme lhostejní k tomu, co budeme potřebovat třeba někdy všichni. Přijďte darovat a pomůžete!

Více informací na www.brno.caraplasma.cz 

Děkujeme za to, že pomáháte. 

Pomáhat je lidské. 

PR text

Štítky krevní plasma, dárcovství, pomáhat je lidské, cara plasma

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.