neděle 15. prosince 2019 Radana

Prýglem budou v sobotu křižovat dračí lodě. Brněnské drak nabídne i velký dětský den

Brněnská přehrada ožije v sobotu 20. července netradičním závodem. Hladinu Prýglu ovládnou tzv. dračí lodě. První ročník závodů "Brněnské drak" nabídne soutěžení v několika kategoriích a také velký dětský den.

Závody začnou v sobotu ráno na Kozí Horce u Vodní záchranné služby. O pohár Brněnského draka zabojují  týmy na velkých i malých dračích lodích nejen z Brna, Dačic, Vyškova, ale také z prostějova, Prahy, Štětí nebo slovenského Trenčína.

Dračí loď se poprvé objevila před více než 2000 lety v Číně. Odtud její typická dračí hlava na špici lodě a její celkové zbarvení. Její novodobá zmínka se datuje k roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong-Kongu. Odtud se sport Dračí lodě bleskově rozšířil do celého světa.

Závodí se vždy v sudém počtu na vzdálenost 250, 500 nebo 1000 metrů. zdroj: wiki

Závod Brněnské drak je součástí Českého poháru dračích lodí a také součástí seriálu ZAKI CUP 2019. Soutěžit budou muži i ženy, závod počítá také s kategoriemi pro firemní kolektivy a amatéry.

Hlavní program dračích lodí začne v sobotu 9.00 hodin jízdami velkých dračích lodí na trati dlouhé 200m a následovat bude luxusní dvoukilemtrová trať. Od 11 hodin pak nastoupí na řadu malé dračí lodě. 

Program pro celou rodinu

Součástí akce bude i velký dětský den se spoustou aktivit. Děti se mohou těšit na virtuální 3D brýle, nafukovací překážkovou dráhu, skákací hrad, malování na obličej a paddleboardy. Mezi 14. a 15. hodinou pak budou mít děti možnost svézt se na dračí lodi.

Možnost přihlášení týmu a další informace najdete na webových stránkách akce.

Foto ilustrační foto, Budějcká Drbna

Štítky dračí lodě, brněnské drak, závody, prýgl, brněnská přehrada

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.