úterý 28. ledna 2020 Otýlie

Voda koupaliště Palava na Blanensku má mírně zhoršené vlastnosti. Prýgl je v pořádku

Přírodní koupaliště Palava na Blanensku má vodu s mírně zhoršenými vlastnostmi, dá se v ní ale koupat. Vyplývá to z výsledků rozboru Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje. Hygienici sledují asi dvacítku koupališť, na ostatních je voda vhodná ke koupání.

Ve vodě v nádrži Palava se vyskytují zelené řasy, je tam zvýšený obsah chlorofylu a snížená průhlednost, zjistili hygienici. U žádného dalšího sledovaného přírodního koupaliště zhoršené vlastnosti vody nezaznamenali. Informace zveřejňují u dvacítky nejvíce navštěvovaných přírodních koupališť. Asi u desítky dělají rozbory sami hygienici nejméně jednou za měsíc, u Brněnské přehrady jednou za týden. U jiných koupališť jim výsledky posílají provozovatelé koupališť.

Vhodná voda ke koupání je ve vodní nádrži Letovice i rybníku Suchý na Blanensku, na všech pěti koupalištích Brněnské přehrady, a to v Rakovci, Kozí horce, Rokli, Osadě i na Sokolském koupališti. Dobrou vodu má i jezírko Wellness Infinit Maximus v Brně nebo přírodní koupací biotop v městské části Brno-jih.

Vhodnou vodu nabízí i Kovalovice na Brněnsku, kde je nejteplejší voda, která má okolo 26 stupňů Celsia. Koupat se dá i na koupalištích Nové Mlýny na Břeclavsku, Lučina i Bohuslavice na Hodonínsku, Luleč na Vyškovsku, Vranovská přehrada, Bantice, Vémyslice i Výrovice na Znojemsku.

 

Autoři | Foto MMB

Štítky ČR, rekreace, zdraví, koupaliště, Jihomoravský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.