Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Ukradená divočina. Výstava brněnské zoo ukazuje, že odpovědnost za vymírání přírody může mít každý z nás

PR článek

Autoři | Foto Zoo Brno

Každý z nás může nést díl odpovědnosti za vraždění ohrožených zvířat. K tomu totiž stačí málo – na dovolených v exotických zemích neuváženě nakupovat věci, kvůli kterým se místní za vidinou zisku neštítí zabíjet ohrožená zvířata. Jak tomu předejít? Zjistíte na výstavě brněnské zoo s názvem Ukradená divočina. V Radnické ulici je k vidění do konce července.

„Ilegální obchod se zvířaty a jejich částmi je jednou z nejzávažnějších příčin ohrožení divokých zvířat. Problém a zodpovědnost Asie, Afriky či Ameriky? Ano, samozřejmě, ale stejně tak jsou na vině státy Evropy, a dokonce i mnoho občanů České republiky. Nevěříte? Nyní se můžete dozvědět více díky unikátní kampani Ukradená divočina. Jedná se o první komplexní kampaň v České republice poodkrývající přehlížená fakta o ilegálním obchodu se zvířaty," vysvětlili zakladatelé projektu na webu ukradenadivocina.org.

Pro turisty cetka, pro zvířata ohrožení života

Výstava v Radnické 6 přesně a sugestivně ukazuje, proč není vhodné přivézt si z dovolené šálu shastoosh, jak nebezpečná může být tradiční asijská medicína, jakým pokrmům je lepší se vyhnout, ale také to, jaké suvenýry v exotických destinacích raději nepořizovat.

Při vybírání nejrůznějších spon, přívěsků nebo jiných šperků nemusí turisty napadnout, že jsou vyrobené z kostí ohrožených zvířat. Že hřebeny či obroučky brýlí jsou ze želvoviny nebo slonoviny. Že na ozdobné peří v indiánské čelence je potřeba vývozní povolení.

Právě to jsou případy, kterým se věnuje část expozice věnovaná Úmluvě o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES). Ta se soustřeďuje na ochranu ohrožených druhů živočichů a rostlin před hrozbou vyhubení v přírodě z důvodu nadměrného využívání pro komerční účely.

Vzácné exponáty

Atraktivní části výstavy budou exponáty z přírodovědných oddělení ze zámku v Budišově na Třebíčsku, které na Radnickou zapůjčilo Moravské zemské muzeum. K vidění tak bude například levhart, kajman, kareta, leguán nebo papoušci.

Výstava Ukradená divočina začala na začátku května a potrvá minimálně do konce července. Otevřena je od úterý do neděle, a to vždy od 10 do 18 hodin. Vstupné je 50 korun.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky ukradená divočina, výstava, zoo brno, Zoologická zahrada Brno, příroda, Česko, Asie, Afrika, Evropa, Amerika, Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin, Moravské zemské muzeum

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.